Zavrieť

Porady

Môže mať sused strešné okno do môjho dvora bez môjho súhlasu?

Sused nám robí problémy a naprieky. Sťažuje sa na nás aj keď mu nič nerobíme, hnusne ma uráža na ulici, len aby ste chápali prečo tam nechcem to okno. ďalej mám dojem že nás cez to okno dosť často počúva a sleduje. Môže si dať svojvolne to okno k nám priamo do dvora? Veľké strešné okno pravdepodobne na detskej izbe, kedže mnoho krát tadiaľ deti cez deň pozerajú na nas ako sme na dvore a celkovo vidia nám všetko, dokonca aj do kuchyne. Dá sa stým niečo robiť? ďakujem za odpoveď.
7 komentárov     zbaliť
ivka70 zo stresneho okna do dvora pod nim vidiet nie je, fyzicky to nie je mozne, nieto este vidiet do kuchyne

a to okno tam uz je asi dlhsie, ked vies, ze deti sa z neho pozeraju ?
merfosko Z toho okna je vidieť všetko, celý náš dvor všetko. Asi si to nedokažete predstaviť, ale je to normalne regulerne velke okno. Ano je tam dlhšie. Stavba bola postavená načierno, pretože donedávna bola vedená ako chlievy, co aj dakedy boli. Kedže sme nechceli mať sním problémy tak sme to neriešili. No on teraz začal robiť problémy, ako som písal uráža a pod. Celú moju rodinu. Ak mi neviete poradiť, tak sa nevyjadrujte svojim arogantnym tonom, a neohanajte sa fyzikou. Môžte sa prísť kludne presvedčiť, ako to vyzerá, ako je okno situovane a ako cez neho môžu vidieť aj do kuchyne. Potom poviete že to je možné ! ...
misoft Neuviedol si všetky fakty! Ako ďaleko je to okno od hranice pozemku? Bolo to okno v inej konštrukčnej forme aj predtým?
Takže - nevyskakuj, ako taký tajtrlík. Ak nedáš všetky fakty - tak dostaneš aj takto relevantné odpovede.
ivka70 potom nejde o stresne okno, lebo to je otocene na sikmej streche do neba ...
buchač Hm...

1. Koľko máš rokov ?
2. Ako ste urážaní ?
Za seba vravím...mňa by urazil niekto len raz...následne by nasledovali adekvátne opatrenia.

A. Aké veľké je okno ?
B. Ako ďaleko je od hranice pozemku/od domu ?
Za seba vravím...si v právnom bezvedomí...preštuduj zákony.

1.A. Deti pozerajú ?
2.B. Pozerajú na dvor...pozerajú do kuchyne ?
Za seba vraví...svyne jedne malé...vypichnúť im oči bude najlepšie riešenie.

Dá sa s tým niečo urobiť ?
- deťom oči vypichnúť...to som už spomenul
- susedovi rozbiť hubu
- taktiež vytrieskať strešné (aj iné) okná
- podpáliť dom, auto, ženskú
- odsťahovať sa
vicktor Suhlasim s ivkou (vobec to nebola arogantna odpoved) - ak by som chcel zo stresneho okna pozriet k susedovi, tak si musim pristavit stolicku.
Mozno to deti robia, ale existujuce okno susedovi nedokazes dodatocne odstranit.
Aj tak by to druhy problem s urazanim len zhorsilo.
korela Môžu mu vidieť do dvora, okna, vidím to u susedov oproti, že to možné je, my sme cez ulicu, nechala som vyrásť krík do výšky, aby sme mali súkromie od nich vonku, práve kvôli tým strešným oknám.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Kedy tam to okno vzniklo? Ak viac ako 3 roky dozadu, po právnej stránke s tým nespravíš nič.
    ivka70 10.08.18 14:33 priradil do Porady
    ivka70 10.08.18 14:33 odstránil(a) z Porady

    Môže mať sused strešné okno do môjho dvora bez môjho súhlasu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.