Zavrieť

Porady

Priestor monitorovaný kamerovým systémom a drinking session v prírode

čaute.
zaujíma ma taká vec.
pred pár dňami sme s partiou oslavovali a kedže sme namali náladu na podniky, vzal som auto a išli sme si vypiť k lesu .. teda vypili si oni, ja som bol šofér
poznáte to, mladí a blbí ked sme odchádzali, všimli sme si tabulu
"Zákaz vývozu smetí, priestor monitorovaný kamerovým systémom"
kamoška to prehnala a teraz má traumu, že bude hanba na celú dedinu ..
tak by ma zaujímalo...

je to vlastne technicky možné? nie sú tam žiadne stlpy, kamery, káble, proste nič len stromy a rybník .. viem že existujú fotopasce ale ako je to vlastne s nimi riešené?
ak áno, ako je podla zákona s takýmito zábermi možné narábať? môže ich niekto zverejniť?
opilci tam nechali papier od kebabu a asi aj krabičku od cigariet.. . môže za to byť pokuta??? nebol tam smetiak ... ako jasné, berem že je to zlé robiť neporiadok ale na druhej strane je to papier a rozpustí sa to.... môže nám aj za toto hroziť dajaka pokuta? kedže ja som bol ten s autom a teda ten identifikovatelny, mám čakať obálku z obce.....
možno je to blbá otázka, len ma zaujíma čo sa od toho dá čakať.. vopred díky
buchač Na Slovensku po slovensky !!!!
Nevieš sa vyjadriť v materčine, že tu drbeš nejakú hatlaninu ?

Mať tú moc...? Tak by som ti rozhodne poslal pozdrav v podobe pokuty....najvyššej možnej pokuty.

P.S.:
Mladí by sa mali najprv naučiť piť...až potom môžu chlastať.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    A) Technicky je to možné. Fotopasca! Reaguje na pohyb. A nemusí byť na stĺpe, dá sa pripevniť kdekoľvek na akýkoľvek strom. Ak má dostatočný akumulátor, v stand-by režime dokáže byť i mesiac-dva.
    B) Nuž papier - jasne tam bolo napísané - Zákaz vývozu smetí - a vy ste tam doviezli, použili a NECHALI odpad.
    C) Pokuta príde... už len za to, že si vozidlom vstúpil na nieči pozemok bez jeho súhlasu. A aj Zákon 8/2009 niečo píše - odporúčam dôkladne preštudovať.
    D) Kamoška bude mať inú traumu, až sa to doma prevalí, ako sa ožrala.... Dedina o tom ani vedieť nemusí, pretože takto zhotovené zábery nie je možné len tak - halabala - vycapiť niekde na nástenku. To by ten, kto ich vycapil, mal omnoho väčšie problémy, ako nejaká sťatá kamoška.


    A ten tvoj nick presne zodpovedá na teba - hlavne v bode C) - si nezodpovedný a porušujúci zákony.
    Nezodpovedny Toho vjazdu ako takého sa nebojím... autá tadiaľ jazdia bežne, chodia tade rybári a aj chatári z chatovej osady, chodia tam aj stanovať... nie presne tam kde sme stáli my, ale každý kto chce ísť k rybníku alebo k chatkám tade musí prejsť...
    Ide mi skôr o ten kúsok bordelu.. ja si pod vývozom smetí predstavím stavebný odpad, starý nábytok ..plasty z autoservisu...proste fakt vývoz odpadu.... lebo ono keby sa to zas bralo takto, tak môžu spokutovať každého čo pri zastávke odhodí špaka na zem... Som z toho skrátka zmätený

    a na aký dosah vie taká fotopasca detekovať pohyb?

    ale aj tak díky aspon za to D už aspon viem že neskončíme zavesení na dedinskom facebooku
    misoft Aj keby ste sa na dedindkom FB uvideli - stačí použiť GDPR a toto im otrepať o hlavu - a len tak, bokom, povedať "Právnik si zgustne na vás, vyberiem si toho najdrahšieho".

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Chod tam znova a popozeraj stromy ci zbadas kameru. Ja pochybujem. Aj bez zverejnenia na FB by cela dedina klebetila ze ten a onen tam vtedy a vtedy mal pitku, zanechali smeti a pod, teda vedelo by sa ze ten priestor je naozaj snimany.
    No a ked tam budes, pozbieraj odpadky po vas alebo aj po druhych.
    misoft Na dedine je však zvykom klebetiť, že ten, alebo onen sa ožral a bordel narobil, ale keby tam pozbieral po sebe a iných bordel - ani pes o tom neštekne.....

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    1. vyrazíš do prírody, necháš tam odpadky. Argument "nebol tam smetiak" myslíš vážne ?
    2. kamoška to prehnala a má traumu z hanby ? Čo, vrzli ste si ?

    Priestor monitorovaný kamerovým systémom a drinking session v prírode

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.