Zavrieť

Porady

Podozrenie na zle vypocitanu vysku dochodku

Ako sa dá dať preratať dôchodok, ak mám dôvodne podozrenie , že nie je správne vypočítany?


Má prosím vás skúsenosti s preratavanim dôchodku , ak pracoval aj pre českú firmu? Ako sa to robí?
Naposledy upravil ivka70 : 13.08.18 at 12:16 Dôvod: zlucene
4 komentárov     zbaliť
veronikasad V čom si myslis ze je chýba? Chyba ti obdobie dôchodkového poistenia, alebo mas u niektorého zamestnávateľa nespravny osobny mzdovy bod?
Anja123 Zisťujem to vlastne pre svokru. Keď odchádzala do dôchodku pracovala na Slovensku, ale pre Čechov. Medzi materskou a vrátením do práce opatrovala rok staršiu pani a brala opatrovne zo Slovenska. A to bol dôvod , pre ktorý jej nepriznali oba dôchodky... český aj slovenský, ale nastala nejaká legislatívna zmena a nahovarame ju , aby si to dala preratať. Zarábala veľmi dobre a dôchodok má 308€.
ivka70 a pozerali ste v rozhodnuti o dochodku, ktore doby a ako mala zapocitane?
To, ze pracovala pre Cechov neznamena, ze bola dochodkovo poistena v CR, mohla byt kludne v SR.
Treba pozriet to rozhodnutie.
Anja123 Ok.pozrieme. Ďakujem. Referujem, čo jej povedali paničky v sociálnej poisťovni.Dochodok poberá už 10 rokov.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    takú orientačnú kalkulačku nájdeš na stránke SP ... dosadíš svoje hodnoty - vypočíta samo - a môžem povedať, že celkom presne vypočíta
    https://www.socpoist.sk/kalkulacka-n...dku-azx/59319s
    Alebo budeš postupovať presne podľa zákona - tam nájdeš postup
    zz/2003-461/
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Anja123 Ďakujem. Skúsim tu kalkulačku.
    Anja123 Tak to mi veľmi nepomohlo. Mne skôr ide o legislatívu. V čase , keď mi rátali dôchodok mi nepriznali odrobene roky pre Čechov. Viem, že nastala zmena, ale neviem ako si to zistiť, či sa to týka aj mňa.
    ivka70 co znamena neuznali? vydokladovala si aj tie roky? kedy ti pocital ivysku dochodku?
    veronikasad Splnas pidmienky pre výplatu dochodku v CR? Ak ano, v CR je iny dochodkovy vek, mozo si budes musiet na jeho výplatu ešte chvíľku pockat.
    Katy a R tak si treba naštudovať ... a ak máš nárok na dôchodok z ČR - tak si najskôr pozri, že aký ti vychádza tam dôchodkový vek? - legislatíva - zák 461/2003 pre slovenský dôchodok a pre český podľa ich predpisov https://www.cssz.cz/cz/zadatele-o-duchod
      zbaliť

    Podozrenie na zle vypocitanu vysku dochodku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.