Zavrieť

Porady

Pokuta od DPB

Dnes mi prišla z Dopravného podniku mesta Bratislava, resp. od "vymáhačskej" spoločnosti Výzva na zaplatenie pokuty, ktorú vraj dostala moja dcéra, že cestovala bez platného cestovného lístka. Dcéra však žiadnu takúto pokutu v MHD nedostala. Viete mi poradiť ako mám postupovať?
Pozn.: v minulosti pokutu dostala, ale tú som riadne uhradila, úhradu na DPB evidujú dnes som si to preverila.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Vyziadaj si informacie o aku pokutu sa jedná, kedy bola ulozena. Ak ide o tu, ktorú si uz zaplatila, treba sa odvolat a preukázať platbu.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Ako si si istá, že dcéra nikdy necestovala načierno? Čo keď ti o tom iba nikdy nepovedala?

    DPB si pokutu len tak nevymyslí. Má dostatok čiernych pasažierov, od ktorých vymáha pokuty. Nemusí si vytvárať fiktívne pokuty.

    Koľko má vôbec rokov tvoja dcéra? Ak je plnoletá, nech tam ide sama a nech si to zistí, kedy to bolo. Mohlo to byť aj pred 5 rokmi. Ak je maloletá, tak tam choď ty a zisti si, kedy to bolo.

    Mňa tiež pár krát chytil revízor, najlepšie je pokutu uhradiť na mieste. Vtedy nemajú ani záznam o mene a neberú si údaje z OP.
    vicktor "nech tam ide sama a nech si to zistí, kedy to bolo" - ja by som sa nazdal, ze by to malo byt napisane v tej vyzve na zaplatenie pokuty, pretoze zasielka "zaplatte pokutu 50 eur do 10 dni, inak z vas vytrieskame 250" moze byt aj pokus o podvod.

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    tieto pokuty sú po roku premlčané, Hentá spoločnosť odkúpila za zlomok ceny všetky pokuty z DPB aj tie premlčané a veľa je medzi nimi aj neoprávnených. Takže vymáhačom vzniesť námietku premlčania : premlcacia doba je 1 rok, vid § 108 Občanskeho zákonnika: "Práva z prepravy sa premlčujú za jeden rok s výnimkou práv na náhradu škody pri preprave osôb."

    v tejto lehote museli podat zalobu na sud, tak si najprv overte na zaklade akeho exekucneho titulu (rozsudku, platobneho rozkazu...) je ta pokuta vymahana.

    ak zaloba nebola podala v tej lehote 1 rok, je to premlcane, ale treba vzniest namietku premlcania, neuplatnuje sa automaticky.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.