Zavrieť

Porady

plamenomet na srsne, neporadi niekto?

ahoj, mam na ovocnych stromoch v zahrade, velmi vela srsnov, ktori uplne devastuju ovocie. Neporadi niekto ci neexistuje tak maly plamenomet, namontovany napriklad na campingas, co pouzivaju turisti?
4 komentárov     zbaliť
buchač Plameňomet sa používa na včely a osy.
Na sršne je potrebné použiť už malý raketomet..

P.S.:
Nie ja som začal prvý žartovať...

P.S.:
Dúfam, že sa po nejakej dobe objaví otázka, niečo vo význame.." Dobodali ma sršne, mám ísť na pohotovosť ?"...
pavol54 Najlepšie je ich vylákať na povalu a tam im fuknúť
willma vhodnejšie je na hniezdo použiť hasiaci prístroj s CO2 - zamrazí ich a hniezdo môžete bezpečne zlikvidovať
vicktor Ony nemaju na strome hniezdo, ale obhryzaju ovocie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Existuje, na vypalovanie buriny, su na take specialne plyny v spreji (nieco ako vacsi lak na vlasy).
    Ale pochybujem, ze s tym budes nahanat srsne okolo stromov a po jednom ich palit, to nepomoze.

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Toto si prečítaj. Toho nebohého som poznala. Písala som to vtedy aj na porade. Na smečku samé sprosté komentáre.

    http://www.pluska.sk/izdravie/liecba...tipancami.html
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    solide uz som nasiel: https://www.jenifer.sk/sk/domacnost/...n-jenifer.html
    myslim si ze sa to bude dat spolahlivo pouzit aj na osy
    buchač Hm...

    Nebude to fungovať tak, ako dúfaš a máš predstavy.
    Chobot Hej, osa alebo sršeň bude pekne sedieť na strome a čakať kým zapáliš tú lampičku.

    Kedysi sme na hmyz, hlavne osy a muchy, používali pasce. Vyrobili sa z plastovej fľaše, kde sa narezali otvory. Do fľaše sa potom dal tuším ocot s cukrom a fľaše sa povešali na stromy. Háveď prišla, vliezla do fľaše, padla do octu a utopila sa.
    vicktor Mal som na zahradnej bude srsne minuly rok. Usidlili sa pod tatranskym profilom, kam sa dostali cez diery po vypadnutych hrciach.
    Cital som o nich aj to, ze ich jed je menej nebezpecny nez vceli, akurat maju ovela silnejsie zihadlo, takze vpich je ovela bolestivejsi. Pan mal mozno alergiu.
    Vraj v zime vsetky vykapu a prezije iba nova kralovna, ktora na jar vyleti a pohlada nove hniezdo. Na to som necakal, na jar som diery vystriekal biolitom a vyplnil silikonom.
      zbaliť

    gardenia je offline (nepripojený) gardenia

    znamenie Býk, mám rada pokoj, neznášam ľudí, ktorí nevedia, čo so sebou ...viac gardenia
    Mojmu manzelovi sa podarilo znicit srsne lakom na vlasy
    buchač Nože mi/nám prezraď, o koľko kusov sa jednalo ?
    Dvoch - troch ?
    Priblížiš aj situáciu ?

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Dodržiavať presný návod...

    https://www.google.sk/search?q=hasi%...HciIBRkQsAQIKQ



    P.S.:

    Pre zadávateľa poznámka.

    Len dilino by šiel na bodavý hmyz s tým "plameňometom"...to je niečo podobné, ako ísť na medveďa brokovnicou...len vyprovokuješ a potom nestíhaš utekať.

    vicktor je teraz online vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Plamenomet??? Vsak poskodis stromy a urodu.
    Uz sa tu pisalo - nastraz pasce. PET flasu rozrez tak aby z hornej casti bol lievik. Do flase daj cosi sladke, napr. zriedenu kompotovu stavu a "zatvor" lievikom, aj ten oblej pochutinou, nech lahsie zavonaju. Hmyz tam vlezie, ale von sa uz nedostane. Hmmm ale u mna sa nechytila ani desatina...

    Maju hniezdo niekde nablizku? Zistil som ze ich laka svetlo lampy. Vecer na sumraku zasviet ziarovku ak mate zahradnu budu a ked sa zhromazdia, postriekaj biolitom a zatvor dvere.

    Alebo ober ovocie, asi je uz zrele ked im chutna.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    solide Tak mi to prislo a plamenomet funguje NAPROSTO skvele, osu , srsne spali este v lete a da sa pouzivat aj na podpalenie dreva v krbe - vrelo odporucam J
    pavol54 okrem dreva aj chalupy
    vicktor Na aku vzdialenost?
    Pre istotu sa dobre oblec. Ak netrafis, srsen zavola kamosov a zaveli do utoku.
    Vsak tebe nevadi letiaci srsen, ale pazravy. Cakas pod stromom ze kedy sa zdvihne?
    buchač Na mojej chalupe by som ti do rúk teda žiaden oheň nezveril...
      zbaliť

    plamenomet na srsne, neporadi niekto?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.