Zavrieť

Porady

Predaj pozemkov právnickou osobou

Právnická osoba ide predávať nejaké pozemky (celé parcely) súkromným osobám...musí byť prílohou návrhu na vklad aj geometrický plán? Výpis z obchodného registra právnickej soby musí byť originál resp. overená kópia alebo stačí kópia?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tsatsiki je offline (nepripojený) tsatsiki

    tsatsiki
    geometrický plán musí byť prílohou len vtedy, ak sa z povodnych pozemkov zapisanych na liste vlastnictva nejake odclenovali, resp. menila sa vymera tychto pozemkov. Ak stav pred predajom suhlasi so stavom po predaji nemusi sa davat geometricky plan. A z vypisu original alebo overena kopia (nemala by byt starsia ako 3 mesiace).

    cerviacik je offline (nepripojený) cerviacik

    cerviacik
    ok...treba aj potvrdenie nejakeho uradu o kvalite (bonite) pody alebo nieco podobne? Jedna sa o ostatnu plochu a zastavanu plochu a nadvoria.

    josh je offline (nepripojený) josh

    josh
    nechcel si sa nahodou spytat, ci musi byt vypis z obchodneho registra? taku otazku som cakal, lebo si zacala ze pravnicka osoba predava pozemky...

    cerviacik je offline (nepripojený) cerviacik

    cerviacik
    ano sucastou povodnej otazky bolo, ci ako priloha na vklad do katastra musi byt u prav. os. aj orig. alebo overena kopia vypisu y obch. reg. Alebo mi nieco v Tvojej poznamke uslo?

    josh je offline (nepripojený) josh

    josh
    nedocital som otazku do konca... takze moja chyba.
    ako prilohu na vklad by som tom urcite dal, aspon osvedceny odpis. v tomto Ti ale neviem fundovane poradit, pracujem u notara a notari privazuju ku kazdej jednej zmluve jeden vypis z ORSR. teda aspon by podla mna mali.

    lienocka je offline (nepripojený) lienocka

    lienocka
    Ahojte,vedel by mi niekto poslat vzor vseobecnej kupnej zmluvy na pozemky?, ak sa vobec da k tomu na nete dostat
    D a k u j e m

    nobody007 je offline (nepripojený) nobody007

    nobody007
    Tu je taká jednoduchá zmluva na prevod nehnuteľnosti-pozemku. Podrobnosti sa možu líšiť. Na nete asi zadarmo vzory nenájdeš. Väčšinou sú platené v rôznych zbierkach vzorov zmlúv a právnych podaní.

    josh je offline (nepripojený) josh

    josh
    Tak tato zmluva by v novych zamkoch nepresla, kedze sa vyslovene ziada uviest, ze zmluvna vola ucastnikov nie je obmedzena.
    A zakazdym ma strasie, ked vidim nadpis: "Kúpna zmluva o prevode vlastníckeho práva". Lebo bud je to Kupna zmluva alebo je to Zmluva o prevode vlastnickeho prava...

    Nepletko je offline (nepripojený) Nepletko

    Nepletko
    geometrický plán ako súčasť návrhu na vklad musí byť predpokladám originál alebo overená kópia, vsak?

    josh je offline (nepripojený) josh

    josh
    zavisi asi od toho, ze kde. v novych zamkoch zvyknu chciet jeden original, ostatne staci aby boli obycajne kopie. odporucam ale radsej overit, je to lepsie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.