Zavrieť

Porady

PN tesne po nástupe do práce z RD, VZ materskej po RD

Ahojte
mozete mi prosim poradit - uz som tento príspevok napísala v dlhočiznej téme Materská 2007, no myslím, že vhodnejšie je zaradiť ho ako novú tému.
Momentalne som na rodicovskej dovolenke od 05/2004 - tato by mi mala normalne skoncit v 12/2006 - moje dieta bude mat 3 roky. Na MD som odchadzala 11/2003 zo zamestnania - kde som pracovala bez prerusenia od r. 1999. Ale momentalne som tehotna, na dalsiu matersku by som mala odchadzat 12.11.2006 - cize este pred skoncenim RD. Teraz pridu 2 otazky

1. Budem mat narok na matersku z vymeriavacieho zakladu roka 2003?
2. Mam v plane dat dceru do statnej skolky od 09/2006 - cize stratim narok na rodicovsky prispevok a nastupit do povodneho zamestnania. Pokial by som hned na dalsi den po nastupe do zamestnania nastupila na PN az do dna, kedy budem mat narok na matersku, cize cca 2,5 mesiaca, ovpyvni to vymeriavaci zaklad na matersku? A dostavala by som vobec nemocensku davku v PN - kedze som mala prerusenie z titulu cerpania RD?
AKy by tam bol VZ?
Dakujem velmi pekne za odpoved.
<!-- / message -->
Naposledy upravil mejbi : 16.08.06 at 06:50
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    PN tesne po nástupe do práce z RD, VZ materskej po RD

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.