vicktor
korela Neviem, či to ešte platí v Taliansku aj dnes, ale školné na VŠ sa odvíja tiež od zárobku rodičov, čo pokladám za najprijatelnešie riešenie ako pre rodiny, tak aj pre štát.
Od zarobku rodicov sa odvijaju tiez dane a poistne, takze niektori prispievaju viac.
A co na uradoch? Tiez maju za rovnaku sluzbu platit drahsie kolky?
Neviem, čím odôvodnili obedy zadarmo celopološne, v CZ si to kraje riadia sami ako im to vyhovuje a resp. aj nevyhovuje, ale pokiaľ by išlo o to, aby rómske deti začali chodiť do škôl, tak by to v tej komunite zrejme zafungovalo.
.
Platené VŠ školstvo som spomenula iba ako spomienku na Froncove návrhy a presadzovanie školného, čo by sa tým dosiahlo je každému dúfam jasné, vtedy na to vôbec nebola vhodná doba, ešte veľká nezamestnanosť, veľa ľudí by nemohlo študovať a zostali by frustrovaní po celý život. Aj preto som za diaľkové štúdium, nemáme ho iba my na svete, a dobre je.
Kto bol naraz hoci iba na jednej skúške s dennými a diaľkármi, tak by pochopil, ktorí boli pripravenejší. Tam nie je problém. Päťdesiate roky a politické kádre sú už dávno za nami.
Ako písal Nandrolon, nie je len medicína denná, tých škôl je viac, čo sa nedajú študovať diaľkovo, to je normálne.
Rektori slov. VŠ veľmi ostro presadzovali likvidáciu diaľkového štúdia v 1990, našťastie im to neprešlo. Zrejme si nedali ani námahu to porovnať so svetom.
.
Kolky sa nekupujú každý deň.
A únik mozgov v súčasnosti do zahraničia, to by sa dalo upraviť legislatívne, keby sa našla vôľa a nemali by strach to otvoriť.