Zavrieť

Porady

Usporiadat
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

afrikánka
korela
Netreba sa rozhorčovať nad titulmi, prichádza nový zákon.

Lubyová chystá novinku. Titul aj bez vysokej školy
https://slovensko.hnonline.sk/186101...j-bez-vysokej-
U nás sa udeľuje len titul inžinier, Ing.
Dipl. Ing. má pôvod v nemecky hovoriacich krajinách,
kde sa pôvodne titul inžinier udeľoval absolventom stredoškolského vzdelania technického smeru. Takže nášmu inžinierovi zodpovedá nemecký diplomovaný inžinier. U nás sa s týmto titulom môžeme stretnúť, ak bol uznaný ako zahraničný titul.
V dávnejšej minulosti bol titul Diplomovaný inžinier udeľovaný aj u nás, ak stredoškolský absolvent technickej školy mal vyššiu, riadiacu funkciu vo výrobnom podniku. Bolo to v čase jeho zaradenia do funkcie, ak funkciu ukončil, titul zanikol.
riadiaca funkcia =spravidla technický námestník= názov hlavný inžinier
0 0
pavol54 pavol54

alaya1
pavol54
alaya1
Potesila JOJka. Ja som sa zabavila a muz spominal, chudak chlapci.
fakt zábavka mimo reality, len sa toľko nestrieľa ako v amerických filmoch
Ano, Bohu vdaka, ze toto uz mladi chlapci absolvovat nemusia.
vieš na čo sa najviac tešili naši vojaci hlbkového priezkumu? Okrem iného milovali takéto poriadne zimné obdobie. Päť dňové vysadenie na prežitie v neznámom teréne, vrchol bol preniknutie na veliteľstvo cvičiacich útvarov. Niečo podobné ako dnes robia v tých polovojenských skupinách tiež to nemusia a robia to radi
1 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

Vojaci, ci velitelia, lebo ti sedeli vo vyhriatej vetrieske, popijali caj s rumom a z okienka pozerali, ako sa vojacikovia plazia uzimeni v snehu.
2 1
pavol54 pavol54

afrikánka
Vojaci, ci velitelia, lebo ti sedeli vo vyhriatej vetrieske, popijali caj s rumom a z okienka pozerali, ako sa vojacikovia plazia uzimeni v snehu.
omyl, veliteľ skupiny poručík+ 10 vojakov + dôstojník zo štábu (ako kontrola a pomoc) , a to čo odniesli na chrbátoch to mali a vieš ako spali? SO ZÁLOŽNOU BATERKOU OD VYSIELAČKY MEDZI NOHAMI (alebo inde na tele), tam sa nikto nikdy neplazil, denný presun peši 10- 15 km.
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

"Človek je dieťaťom svojho veku." Sigmund Freud ...viac
na youtube je v plnej dlzke - to sa len tak casto nevidi

USTANOVUJÚCE OBECNÉ ZASTUPITEĽSTVO - FEKIŠOVCE - 10.12.2018
2 0
afrikánka afrikánka

pavol54
afrikánka
omyl, veliteľ skupiny poručík+ 10 vojakov + dôstojník zo štábu (ako kontrola a pomoc) , a to čo odniesli na chrbátoch to mali a vieš ako spali? SO ZÁLOŽNOU BATERKOU OD VYSIELAČKY MEDZI NOHAMI (alebo inde na tele), tam sa nikto nikdy neplazil, denný presun peši 10- 15 km.
Plazili...myslela som obrazne. Ako a kde spavali dostojnici a kde vojacikovia? Ci nie nahodou stabne vozidlo a vojini v stane s marskami na naftu...
1 0
pavol54 pavol54

afrikánka
pavol54
afrikánka
Plazili...myslela som obrazne. Ako a kde spavali dostojnici a kde vojacikovia? Ci nie nahodou stabne vozidlo a vojini v stane s marskami na naftu...
hlbkový prieskum na prežití? Štastie že vtedy ešte nebolo v móde "homo", jedna celta pod seba z druhej prístrešok sneh bol dobrý navrch, stráženie dvojica po hodine, dôstojník mal spacák s nafukovaím matracom (V MIERI však mal byť dlhšie ako dva roky,vo vojne by ho zahodil ako bagáž), väčšinou sa však hľadali stohy alebo krmelce
0 0
afrikánka afrikánka

Ok...vzdavam sa
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

afrikánka
Nuž - tak celkom to nie je pravda - nepozerať Tankový prapor .
Nižší velitelia boli so svojimi, pochodovali so svojimi, spali so svojim. V niektorých prípadoch dokonca sa stravovali so svojimi (z ešusov).
I ja som si takto svoje odskákal.
A v zime?
Pali to napísal (dokonca i ten spacák - ten sa zákonite nechal v kasárni, lebo obyčajný vojenský bol skladnejší a ľahší). A spať v snehu? Bežne sa robilo - urobiť "brloh" buď z dvoch cielt, alebo diera v záveji a vystlať niečim (v lesoch som využíval čečinu) - sneh je dobrý izolátor pred vonkajším mrazom - nehreje, ale ani nedovolí zamrznúť, ak vieš, ako si brloh pripraviť.
0 0
Sember Sember

Sember je offline (nepripojený) Sember

.
august-68-2.jpg  
3 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

KIMa Šerbeľa zase rozkutrali!
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
0 0
Sember Sember

Nandrolon
KIMa Šerbeľa zase rozkutrali!
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
❤ Buďte priateľskí! ❤ Snaž sa o ohľaduplnú a konštruktívnu diskusiu
pretuduj si toto :
https://www.porada.sk/etiketa-porady
Nandrolon - 04.01.19 19:44 Samozrejme ze je to tak. Tolko hovad by sa tu nenaslo :
1 1
Sember Sember

alaya1
na youtube je v plnej dlzke - to sa len tak casto nevidi

USTANOVUJÚCE OBECNÉ ZASTUPITEĽSTVO - FEKIŠOVCE - 10.12.2018
podobne arogantna bola aj primatorka Humenneho Valova, aj so svojim ansablom
1 0
afrikánka afrikánka

misoft
afrikánka
Nižší velitelia boli so svojimi, pochodovali so svojimi, spali so svojim. V niektorých prípadoch dokonca sa stravovali so svojimi (z ešusov).
A v zime?
Pali to napísal (dokonca i ten spacák - ten sa zákonite nechal v kasárni, lebo obyčajný vojenský bol skladnejší a ľahší). A spať v snehu? Bežne sa robilo - urobiť "brloh" buď z dvoch cielt, alebo diera v záveji a vystlať niečim (v lesoch som využíval čečinu) - sneh je dobrý izolátor pred vonkajším mrazom - nehreje, ale ani nedovolí zamrznúť, ak vieš, ako si brloh pripraviť.

Asi takto...nemám to z pozerania filmov, citovala som skúsenosť vojaka v zálohe, rok cca 1977? Aj som čestne odstúpila z bojiska, nebudem sa predsa dohadovať s profíkmi
1 0
afrikánka afrikánka

.
IMG_20181125_193522.jpg  
1 0
pavol54 pavol54

afrikánka
misoft
afrikánka
A v zime?

Asi takto...nemám to z pozerania filmov, citovala som skúsenosť vojaka v zálohe, rok cca 1977? Aj som čestne odstúpila z bojiska, nebudem sa predsa dohadovať s profíkmi
všade to bolo iné, mali sme rotu čo sedeli celý deň v papučiach na sále zo slúchadlami na ušiach a počúvali čo tárajú až hentan frantíci a ani nevedeli že ich kamaráti z vedľajšej roty každý týždeň nacvičujú zoskoky. a podobné životne dôležité veci.
P.S ale králici dupou všude stejnak.
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Pozor na diaľnici. Fúha, to je mela.

https://www.facebook.com/MilujemSlov...5MDEzMTQ1OTI5/
0 0
Sember Sember

"Dnes 13:31 Nandrolon: ... zas ma ta moja mrochta nasrala... Ze nikde so mnou nejde, tak som sa narubal. "
Opite prasa.jpg  
4 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať