Zavrieť

Porady

Necitatelne vin cislo

Zdravim, chystam sa predat focusa 2009 a mam obavy aby potencialny kupujuci nemal problem s prihlasenim auta nakolko vyrazene vin nieje upne citatelne, nejake 3-4 znaky.... Ostatne dve vin ( pod oknom a na stitku pri dverach su) jasne viditelne... Niekde som cital ze ak dve vin so v poriadku tak to je ok, ale rad by som sa uistil.... Mate s tym nejake skusenosti? Dakujem
Naposledy upravil ivka70 : 21.08.18 at 07:44 Dôvod: i
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    možnosti sú dve..
    buď pri obhliadke natrafíte na policajta v dobrej nálade a prejde to obhliadkou (ale nemusí napr. pri ďalšej STK ), alebo pri ohliadke vozidlo neprejde a bude treba požiadať o náhradné VIN:
    https://www.jiscd.sk/prevadzka-vozid...a-vozidla-vin/
    https://www.mindop.sk/ministerstvo-1...lo-vozidla-vin
    policajt určite nebude skúmať žiadne iné dve VIN, iba tie, ktoré sú predpísané, a to vyrazené VIN na niektorej nosnej časti vozidla alebo karosérii, a štítok s VIN, číslom typového schválenia a hmotnosťami..
    Adam46 Stitok z vin je v poriadku, iba to vyrazene je v zlom stave
    pepo59 musí byť čitateľných všetkých 17 znakov na vyrazenom VIN čísle

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Iden...%ADslo_vozidla

    Polis na obhliadke ide po cisle na motore. Ak mu nieco nesedi, ide dalej. Ale je jeho pravo skontrolovat vsetky miesta, kde su cisla.
    Problem nie je v necitatelnosti....skor by mohol nastat, ak by bolo cislo prilis jasno viditelne.
    Naposledy upravil buchač : 21.08.18 at 08:03
    dmc neviem ci myslis vyrobne cislo motora - pretoze policajta zaujima iba typove cislo motora. Prvorade je vsak VIN cislo
    buchač Zle som sa asi vyjadril.
    Myslel som na VIN cislo. Jednym z miest, kde je vyrazene, byva v motorovom priestore - ergo nie vzdy na motore.
    Ale ako bodliak vravi.... nech sa polis stara a hlada....aj ja som tak nechal jedneho, nech sa realizuje.

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    Mňa sa pri prihlasovaní auta fízel pýta, že kde je číslo motora. Pokrčil som plecami, že neviem. Opečiatkoval lajstro, a išiel som dnu...

    Necitatelne vin cislo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.