Zavrieť

Porady

dom nezapisany v katastri, zistene az po dedicskom konani

Prosim o radu, prebehlo dedicske konanie , avsak nebol tam zahrnuty dom, nakolko notarka vychadzala, z katastra, a dom tam nebol zapisany, to som zistila az potom, ako teraz postupovat, aby sa dom zapisal do katastra, okrem ineho mam doklad o dedicskom konani po otcovi, kde dom je este zahrnuty,
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Podľa § 31 katastrálnej vyhlášky č. 461/2009

    (1) Údaje o práve k stavbe, ku ktorej kolaudačné rozhodnutie alebo užívacie povolenie nadobudlo právoplatnosť do 1. októbra 1976, sa do operátu katastra zapíšu na základe oznámenia obce, kedy bola stavba postavená, aké jej bolo pridelené súpisné číslo a kto bol jej stavebníkom.
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Darina1234 cize pojdem na obecny urad a tam mi daju nejake tlacivo?
    Mária27 tam ti niečo napíšu a opečiatkujú
    Darina1234 Dakujem za radu
    Darina1234 uvidim, co mi povedia na urade, ale takto im to poviem ako si mi napisala
    profesional Ach jaj.. Ty jej zase radíš.
    Na obecnom úrade jej s tým nespravia nič. Nie je totiž osobou aktívne legitimovanou na taký úkon. O pridelenie súpisného čísla bude musieť žiadať notár v obnovenom dedičskom konaní...

    O aktívnej legitimácii si niekedy počula? Či to si bola PN, keď sa to bralo? Jaaaj, už viem.. Sládkovičovo..
    Mária27 Jéj, zase o Slákovičove! Tuším sa tam pôjdem aspoň raz aj pozrieť, čo je tam zač, že ho tak miluješ, prečo ti stále chodí po mysli.
    Mária27 V dedičskom konaní býva dedič aktívne legitimovaný, ledaže by účtovné zákony zasiahli do toho inak? Keď bol dom v dedičskom konaní po otcovi zahrnutý, zrejme má aj súpisné číslo, aj keď sa dovtedy nekolaudovalo., no ani nezapisovalo všetko do katastra či inej evidencie. Rob už tie veci lepšie!
    profesional Lenže dedičské konanie bolo v tomto prípade skončená a nehnuteľnosť do neho zahrnutá nebola. Takže vzťah pre úkony k nehnuteľnosti nemá.
    Mária27 ha, ha
      zbaliť

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Je potrebné najprv požiadať o obnovu dedičského konania.

    V tom notár požada obec o pridelenie súpisného čísla. Následne po zápise do katastra prebehne obnovené dedičské konanie.

    dom nezapisany v katastri, zistene az po dedicskom konani

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.