Zavrieť

Porady

odbor v ktorom sa oplatí najviac pracovať

Zdravím, predstavte si že by ste mali začať odznova aký typ práce by ste si vybrali? išli by ste študovať nejaký odbor? venovali by ste sa predaju alebo akú cestu by ste si zvolili?
V ktorých smeroch sa oplatí v dnešnej dobe najviac pracovať čo sa týka finančnej stránky? kde sa dá najviac zarobiť? respektíve akým spôsobom sa v dnešnej dobe najlepšie zarábajú peniaze? Ďakujem za reakcie
Naposledy upravil Dav : 27.08.18 at 18:17
4 komentárov     zbaliť
veronikasad Kolko mas rokov?
Mila123 Veronika, je narodený v roku 1991, teda má alebo bude mať 27 rokov, dosť na to, aby sa vedel porozhliadnúť......
jslancik len aby sa v ´91 nenarodil jeho otec ako 27 ročný by sa už fakt nemal pýtať základné otázky, ktoré sa kladú o 10 rokov skôr. ak chce začať študovať v 27. rokoch, tak je niekde chyba. zvlášť v kombinácii s tým, že nevydrží pri jednej veci (aj keď bezpochyby výnosnej) dlhšie ako pár týždňov.
Žabinka toto je dáka psychologická štúdia?
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár. 220870
Nemôžete robiť to čo vás nebaví.Peniaze nie sú všetko. Niekoho baví kydať hnoj koňom a kravám iného liečenie ,iného výroba nábytku. Robte to čo vás baví a peniaze prídu samé. Cieľom nieje mať kopu peňazí ale mať pohodu. Poznám ľudí ktorý majú stovky miliónov a nie sú šťastný. Zverolekár,Informatik,politik,právnik,chyrurg, obchodník.atd. Ak budete mizerným inormatikom alebo právnikom zarobíte trt makový.Preto robte to čo vás baví.

Hlasovalo 10 pouzivatelov

Užitočné (8)
Mária27, Jarka 1, Anina2, rigollete, korela, profesional, misoft, pavol54
10
12 komentáre - rozbaľ     zbaliť
pavol54 Najmä to, čomu rozumie. Ja by som nedokázal zapojiť ani elektrické kreslo
TK1991 Moj problem je ze som sa doteraz v nicom nenasiel. Okrem toho vacsina ludi robi pracu ktoru nemaju radi a este k tomu hrozne platenu. Akurat ze ja som ochotny na sebe pracovat a posuvat sa niekam cize ked uz ma nic nebavi aspon nech to prinesie peniaze
korela Ak máš problém s nájdením svojho pracovného smerovania, odporúčam zájsť za koučom. Dnes sa veľa mladých ľudí nevie nájsť, nie je to nič výnimočné. Proti svojmu ja sa neoplatí kráčať, vypomstí sa to.
Psychológovia majú aj na túto oblasť testy, dosť sú vierohodné, ale koučovia sú lepší v tom, že ti nič priamo neodporučia, ale ťa samého privedú k odpovedi čo so sebou.
TK1991 riešil som to s psychologom a dosli sme k tomu že som proste technický typ a mal by som sa venovať niečomu ako informatika, je pravda že som predčasom skúšal programovanie a kodovanie celkom ma to bavilo a išlo mi to ale po krátkom čase to nadchnutie zmizlo.
veronikasad Technicky typ na manuálnu alebo duševnú pracu? Lebo to je dosť velky rozdiel.
misoft Z toho, čo popisuje ..... je ešte nevyrovnaný, "nevyzretý"... nevie, čo by ho bavilo, síce mu naznačili, že je "technický typ", ale po čase ho to prestane baviť.... jeho jediný cieľ je - ČO NAJVIAC ZAROBIŤ. Nevie, aký odbor by mal vziať. Štúdium... z jeho ponímania, chce len na to, aby mal LAJSTRO, že spĺňa vzdelanostné požiadavky, ak by sa o niečo uchádzal. A áno, je kopa ľudí, ktorí pracujú, nebaví ich to, ale majú papier, že to študovali. Takýto prípad bude i TK1991. Tu je ťažko radiť, ak on sám nevie, čo by ho bavilo. Snaha na sebe pracovať a posúvať sa... kecy, pokiaľ nemá k niečomu vzťah, darmo sa bude vzdelávať a posúvať, časom zase padne dole na podpriemer (a potom zmení zamestnanie, alebo ho vyrazia).
V prvom rade si musí ON SÁM uvedomiť, čo chce robiť a čo ho baví, potom môže premýšľať o postupe a odbornom raste - inak sa bude točiť v kolotoči nechute k práci, frustrácii z roboty, znechutenia z malého prijmu, z odsúvania....
Ak si to on sám v hlave nezrovná - je zbytočné mu radiť - do hlavy mu nevidíme.
kopretinka to sú kydy toto
TK1991 čo sú kydy? kľudne to rozveď
kopretinka no hlavne to:Rob to čo ťa baví a peniaze prídu samé.
Toto si môže dovoliť mizivé % ľudí,toto si môže dovoliť iba ten,čo už má nejaké peniaze,a nie málo.Máš? Tak potom musíš robiť to,čo ťa uživí.Teraz ťa živí kto?
A nezabudni si zarobiť na toho kouča
bodliak No napríklad ten "chyrurg", to je čo, keď nie kyd ?
kopretinka
misoft E-e... chyrurg je z tvrdého jadra chirurgie.... najmä z pohľadu vyberania tvrdých predmetov - ako sú guľky (projektily), črepiny, kovové a drevené koly, nožíky... z tiel istých "osobností".....
  zbaliť

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

misomiso
Murar, klampiar pokryvac, instalater, elektrikar, stavba krbov, peci...
pavol54 kým sa nezavedie e- kasa

jslancik je offline (nepripojený) jslancik

bez servítky jslancik
akým spôsobom sa najlepšie zarábajú peniaze? povolanie "syn/dcéra". keď sa dobre narodíš, tak máš istý dobrý štart kariéry. a aj keď budeš mantavý, tak to nejako skončí. Pokiaľ si udržíš dobré vzťahy s rodičmi.

keď si dobrý, zarába sa dobre v mnohých oblastiach. v ktorých si dobrý. kľudne môžeš byť inšalatárom, strechárom a tvoj plat bude porovnateľný s programátorom. A ešte ak vieš jazyk, tak zarobíš dobre snáď v každej oblasti, len musíš byť v tom DOBRÝ. nie priemerný, bez chuti pracovať. ak chceš peniaze bez práce, tak to jedine sa dobre oženiť (hlúpa a bohatá žena), alebo dobre narodiť, len to už neovplyvníš.

Skôr sa pýtaj, akým smerom sa vyhnúť... ekonomické a sociálne smery právnické a medicínske - to chce veľmi dlhý čas, kým môžeš skutočne začať zarábať. Najjrýchlejšie máš nejakú 3r učňovku a potom sa priebežne vzdelávať a zdokonaľovať. Len sa treba fakt snažiť a byť dobrý v tom, čo by si robil. vedieť urobiť a vedieť predať.

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Chobot
Ja by som išiel robiť letového dispečéra. Tí majú také platové podmienky, že iným sa o tom iba sníva. Treba na to ale vzdelanie, takže od strednej.
4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
pavol54 alebo starostu, len sa nechať zvoliť
veronikasad Staci poslanec NR, neskôr europoslanec. Tam sa ani vela ucit nemusis, staci byt v spravnej strane.
avalik Na riadiaceho letovej prevadzky sa nemusi hlasit hned po strednej, moze aj neskor ... poziadavka je min. maturita ale moze byt aj VS 3. st. ... hlavne vyborny zdravotny stav a absolvovanie psychotestov, anglictina - bez nej sa to neda ... vycvik trva 2 roky, pocas vycviku berie plat a velky plat az po absolvovani vsetkych skusok a pri samostatnej praci ... je to nesmierne psychicky narocna praca s pravidelnymi zdravotnymi prehliadkami a preskusaniami.
misomiso Lenze na miseto dispecera ta musia prijat, ale murara alebo klamliara jednoducho zacnes robit z vlastneho rozhodnutia. Dnes vecer sa rozhodnes a zajtra rano uz pomahas v partii, zaucas sa a zarabas.
  zbaliť

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

bodliak
Jedna špecializácia nestačí,, treba vhodnú kombináciu viacerých. Moja obľúbená: žumpár-potápač.

profesional je offline (nepripojený) profesional

Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
Drogy, zbrane, obchod s bielym mäsom, obchod s ropou a plynom, nájomné vraždy, vydieranie a únosy, pirátstvo, prevádzkovanie pyramídových hier, politika. Zabudol som na niečo?

Hlasovalo 6 pouzivatelov

Užitočné (2)
kopretinka, jslancik
Nevhodné (2)
Komentár, nie odpoveď (1)
0
kopretinka na takúto otázku je toto úplne 100% odpoveď.........

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
Kozmonaut alebo dvojity spion.

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Katy a R
Určite existujú štatistiky, v ktorom odbore sú najvyššie príjmy (voľakedy to bol finančný sektor, potom informatika ... ale teraz to nesledujem - treba si pohľadať aktuálne)

ja som si veru pri čítaní tejto otázky a odpovedí spomenula na Bednárika a Gregora (krajina Haliganda)
https://www.google.com/url?sa=t&rct=...Md8PA2PNQxPIKv

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
Financak, účtovník, daňovak...

Ak budeš vedieť čarovat medzi číslami, tak s rychlo za vodou.
15 komentáre - rozbaľ     zbaliť
buchač Ja sa radšej ani nepýtam, ze ako som " PORUSIL ETIKETU " Porady.
dmc ty..... staci ze si
buchač To je jasné jak facka.

K vyššie uvedeným činnostiam snáď len podotknúť.
Keby som nepoznal pár jednotlivcov, ktorí sa takto nabalili, tak nepoviem ani trt.
Lenže tu, na Porade sa to berie príliš osobne.
Pritom jeden pan (bývalý minister) tu dával návody, jak obist zákony....ale to bolo v poriadku...to nebolo v rozpore s ETIKETOU !!!!
Sorry, ale poniektorí su pokrytci...dast ist hruzen.
buchač Vyčerpávajúcu odpoveď dal profesionál.

Máš este nieco k veci ? Teda, okrem toho, ze si urazena...
korela Ak máš na mysli zvýšenie materskej cez nemocenskú, bolo to legálne a šíril osvetu. Je ti ľúto, že sa nerodia deti? Iné veci sa zneužívajú, to je asi všetko v poriadku.
A nevyvyšuj sa tu, že máš informačné privilégium, kto ti udeľuje body akéhokoľvek druhu. Čo vydieraš?
Pre ostatných, mínus som nedala ja a je mi úplne jedno, kto ho dal. Asi mal svoj dôvod. Zaúčtuj aspoň jednu položku ..., a potom ich hodnoť. A hlavne ich nehádž do jedného vreca.
buchač Nemudruj zbytocne.

Nie raz tu boli ine reci od uctovnikov, ze je to ICH stranka.

Ja hodnotím jednotlivcov a nie povolanie.
Keď mne a inym sa nadáva do gum...to je v poriadku ? A nie raz aj od uctovnikov ?
Kde je vtedy ta Etiketa ? Žeby dostala ban ?


To vydieranie si nechaj od cesty....nemáš paru o čom tocis.
veronikasad Juraj, nerýp do účtovníkov, nemáš ani šajnu o ich práci. Nehodnoť ich prácu podľa reakcii "účtovníkov" z rýchlovýkrmne Úradu práce...
ivka70 a este doplnim, ze najskor upozornil vladu, ze ma zakon nedopracovany a je tam moznost ako ho obist - ignorovali to velmi dlho
potom zacal radit ako v ramci zakona prist k lepsim peniazom .... nic protizakonne
alaya1 ak je niekto dobry uctovnik, patri mu adekvatna odmena. Tolko novelizacii, inych predpisov, co musia neustale sledovat a byt v obraze. To je naozaj zasluzena odmena. Nemal si ironizovat.

A ty sa ohanas tym, ze ti niekto nalozil do gum? Kolkokrat nakladas napr. mne, na moje vzdelanie, povolanie.....tak aspon bud ticho...nevykrikuj.

Co sa tyka tej moznosti vidiet minusky. Mne je jedno kto mi dava, aj tak viem, ze ich mam za nick, nie prispevok, ale nechapem, ako je to osetrene, ze niekto sa k tomu dopracuje. Ale asi sa to siri strankou, nakolko minule som dostala nervozny odkaz do profilu od nicku kopretinka, preco som jej dala a inemu nie ....

buchac sa tu tym predvadza- a upozornuje na to, je to kazdeho vec, zaco a preco tak hodnoti....
buchač Nejak nechapem, ze nechapete...a riesite tu mna.

Takze ako znela otazka ?
Dal som odpoved ? Dal !
Vysvetlil som aj svoj postoj, ze poznam par tych, ktori na tom zbohatli ?

Tak co do mna idete ?

---------------------------------------------------
Alaya...ty krestanka - katolicka by si mala mlcat a nie onacit.
Uz som ta minule upozornil, ze pravidelne porusujes Desatoro.
Ked to tak pojde dalej, tak v kostole pozeries vsetky oplatky po spovedi....




P.S.:
...a komu si vlastne dala..
.
alaya1 Pocuvaj , odbavuj sa na inych, ako na mne. Si stary podpapucnik a hulvat, co sa hladka ego cez net na zenach.
Len ci aj tak zoci voci, ved pojdem onedlho okolo tej tvojej "chalupy"- zazvonim, aj s brigadnym......ci budes taky husty....

P.S. ja nie som katolicka, som veriaci clovek. A ty Bohu dakuj....a neruhaj sa....idiot
veronikasad Juraj, nerýp do toho, čomu nerozumieš (myslím tým účtovníctvo). Na živnosť robím 15 rokov, zarobila som na vysokoškolské štúdium oboch dcér, čo by som si ako zamestnanec dovoliť nemohla. Som zbohatlík ?
alaya1 veronika- zavist je svina...u niektorych....pred tebou a podobnymi uctovnikmi by mali mat ludia uctu.
buchač Veronka.....ja to vzdavam.
kopretinka alaya,keď mám mínus,tak zaručene od teba,aj to len za nick.na to nepotrebujem ani nič mať ošetrené.
  zbaliť

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.