Zavrieť

Porady

porucha na vodovodnej pripojke

Mam vodu vo vodovodnej šachte,voda vyteká na prípojke pred meračom vody a vodari tvrdia,že si opravu budeme musieť zaplatiť. Maju pravdu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Vodný zákon!
    Pokiaľ ste financovali vodovodnú prípojku od hlavného vodovodného radu k sebe (k šachte a ďalej od šachty k domu) - je to váš majetok (ak ste predtým nepreviedli vlastnícke právo prípojky dodávateľovi vody - vodárom) - takže financujete si sami. Pokiaľ však budovali prípojku od vodovodného radu po šachtu a namontovali vodomer vodári - je to ich majetok, za vodomerom je všetko vaše.
    Pozrieť v zmluve o pripojení k vodovodu, ako je to napísané - či ste sa zaviazali vybudovať celú prípojku, alebo len či ste sa zaviazali vybudovať šachtu a prípojku do domu. Ak druhý prípad - tak prípojka od hlavného vodovodného radu do šachty a vodomer patrí im a oni sú povinní to opraviť.

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    OT
    Voda vyteka pred meracom - da sa nejako odviest, zachytit a pouzit?
    Ak ti nepodmaca dom a nesposobuje skodu, vodari by sa mali posnazit, pretoze unik vody je ich skoda.
    lubko6394 Mal som čosi podobné, tiež tieklo pred meračom a tiež mi to bolo jedno. Problém je že vodári o poruche vedia, dajú mu nejaký čas na opravu a ak neopraví tak uzavrú vetvu hneď za odbočkou a budú čakať kým sa to neopraví. Mne to opravili sami vodári a keby niečo tak mám predsa záruku a nemusel som nikoho zháňať a ani to nebola závratná suma.

    porucha na vodovodnej pripojke

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.