Zavrieť

Porady

Hypoteka a problemy s platenim

Zdravim, predstavte si situaciu ze si vezmem hypoteku na dom. Pocas celeho splacania je vlastne dom majetku banky az do doby kym to splatim.
Dalej si predstavte ze presli roky a polovicu hypoteky mam splatenu a zrazu sa doatanem do velkych financnych problemov. Prisiel som o pracu o vsetky uspory proste nemam dlhe mesiace na platenie hypoteky.
1. Po akej dobe mi banka zhabe dom?
2. Ako sa riesi situacia ked uz mam splatenu polovicku hypoteky? Vezmu mi dom a to co som uz splatil prepadne alebo ako sa riesi dana situacia?
Vopred dakujem za reakcie
5 komentárov     zbaliť
buchač Ja si teraz predstavujem hlavne to, ze v ktorom obore sa zamestnas.

Fiktivne otazky su na trt....balada o dvoch veciach.... na nic a na to druhe.
TK1991 Zapni telku alebo internet a zistis ze je uplne bezne ze sa ludia dostavaju do takychto problemov. Cize je to realna situacia ktora ma moze stretnut
buchač Ty si pre zmenu pozri informacie o produkte " POISTENIE HYPOTÉKY "...

Je uplne bezne, ze ludia o tejto skutocnosti vedia.
Ty si na tom ako ?
veronikasad Zdá sa, že sa veľmi nudíš, veď horúčavy už pominuli ...
kopretinka furt len teoretizuješ,najprv si nájdi robotu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Pocas celeho splacania dom NIE JE vlastnictvom banky, ale tvojim.
    Musis mat nasetrenu rezervu, aby v pripade vypadku prijmu si mohol dalej splacat. Banka najskor posiela upomienky a vyrubi penalizacny urok. Velmi teoreticky odhadujem, ze banka da dom na bubon asi po roku nesplacania. Predpokladajme, ze dom sa preda za viac nez je zostatok uveru, ten rozdiel dostanes ty. Ale v skutocnosti sa preda za menej nez by si ho dokazal predat sam, banka nebude hladat nejlepsiu cenu pre teba, ale dostatocnu pre seba.

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    Čím viac splatíš, tým lepšie pre banku.
    Oni si naúčtujú kadejaké sankcie a budú sa snažiť, aby si im ich predsa len zaplatil. No a ak to naozaj nepôjde, predajú tvoj dom. Čím menej dlhuješ, tým menej zaň budú chcieť a tým ľahšie nájdu kupca.

    Hypoteka a problemy s platenim

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.