Zavrieť

Porady

Príspevok na podnikanie a materská

Dobrý deň, dostala som dotáciu na SZČ, avšak po niekoľkých mesiacoch podnikania som zistila, že som tehotná. Má niekto skúsenosť, ako sa táto situácia rieši? Nechcela by som veľmi prerušovať živnosť, pracujem doma, tak si myslím, že to budem zvládať popri RD (keďže na materské nebudem mať nárok). Môžem vôbec poberať rodičovský príspevok, ak nepreruším živnosť? Za všetky rady vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Rodičovský príspevok môžeš poberať v súbehu s podnikaním. Informuj sa v zdravotnej poisťovni ako to bude s platením preddavkov na zdravotné poistenie od narodenia dieťaťa. Píšeš, že na materské ti nárok nevznikol. Počas poberania materského by si preddavky neplatila.

    Počas poberania rod.príspevku si tiež poistencom štátu a preddavky nemusíš platiť z minima, ale zo skutočného vymeriavacieho základu. Záleží od toho, odkedy podnikáš. Za určitých okolností si môžeš určiť vymeriavací základ nula.

    Príspevok na podnikanie a materská

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.