Zavrieť

Porady

umiestnenie termostatu pri kureni krbom

viete mi prosim poradit, kde najlepsie umiestnit termostat na podlahove kurenie ked kurite aj krbom, automaticky vypne kurenie, ked sa krbom zohreje miestnost na vyssiu teplotu ako na temrostate. jedna sa o cely otvoreny priestor.
3 komentárov     zbaliť
ivka70 a preco by malo podlahove kurenie kurit, ked je v miestnosti dostatocne teplo?
Geronimo1980 aby sa betonova podlaha kde su teplovodne rurky neochladila na tolko ze ju treba znovu kumulovat
ivka70 potom musi byt termostat v inej miestnosti alebo krbom kurit nemozete
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Umiestni ho do kosa. Alebo nastav vyssiu vypinaciu teplotu.
    Aky je rozdiel ci sa kurenie vypne po vykureni podlahovkou alebo krbom?

    marbod je offline (nepripojený) marbod

    marbod
    Termostat umiestni do miestnosti kde teplo z krbu nemá dosah. Najchladnejsia izba a pod. Nemusí byť umiestnený práve v jednej miestnosti s krbom. Alebo nastav vyššiu teplotu.

    felix1 je offline (nepripojený) felix1

    ja felix1
    Nám sa dlhoročne osvedčil bezdrôtový termostat. Značku zámerne neuvádzam, ale výrobcov je niekoľko aj za rozumné ceny. Stačí zadať do vyhľadávača vyhľadávača : bezdrôtový termostat . Prenesieš si ho podľa potreby do najchladnejšej izby a vo zvyšku stiahneš kúrenie na požadovanú teplotu. V dňoch keď nekúriš krbom, vrátiš ho do obývačky.

    umiestnenie termostatu pri kureni krbom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.