Zavrieť

Porady

Excel transport súčtu čísiel do iného hárka

V pracovnom hárku "výsledok" by sa mal zobraziť "čas výkonu" pridelený ku konkrétnemu dátumu a menu. Čiže ak "Peter" 8.1. 2018 mal "čas výkonu" 120 a potom este 30 tak do hárka "výsledok" nech sa zobrazí súčet. To znamená že v hárku "výsledok" a bunke B10 sa objaví 150.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jakubzemko je offline (nepripojený) jakubzemko

    jakubzemko
    a co tak vyuzit kontingencnu tabulku?
    sf777 Je to sice riesenie ale pre moje ucely sa neda pouzit.. Ale aj tak dakujem.
    Ide o to ze ja transportujem data do "vstupne hodnoty" z ineho excel suboru. a potrebujem aby vysledok bol v takom formate ako som uviedol v pracovnom harku "vysledok"
    sf777 ... aké to je jednoduché keď to človek vie... :-)
    ĎAKUJEM

    mepex je offline (nepripojený) mepex

    mepex
    Ako zvyčajne prikladám riešenie pomocou PQ = PowerQuery (doplnok od verz. 2010; a v 2016 je už obsiahnutý).
    Stačí zmeniť údaje na liste vstup (v zdrojovej tabuľke) a na liste PQ dať len aktualizovať údaje.

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Nie celkom chapem zadanie, ale skusil som:
    =SUMIF('vstupné dáta'!B8:B17,'vstupné dáta'!B9,'vstupné dáta'!C8:C17) a vysledok je spravny.
    Otazne je kolko je tych pripadov, cize vela prepisovani vzorca.
    Naposledy upravil vicktor : 03.09.18 at 08:57
    elninoslov Manuálne si zistiť, ktoré dátumy sú použité, ich rozsahy a pozície, a pre každý dátum na jeho pozíciu a pre každé meno na správnu pozíciu vkladať správne manuálne upravený vzorec ? To nemôžete myslieť vážne.

    Excel transport súčtu čísiel do iného hárka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.