Zavrieť

Porady

Maturita

Ked ziak nezmaturuje ani na treti termin vo februári,ma ešte nadej na maturitu?
9 komentárov     zbaliť
kopretinka no skôr vyvstáva otázka,prečo by mal mať ďalší termín,keď to evidentne nezvláda?
lubimca Ide o jeden predmet,z Sj a z aj zmaturoval,len tento predmet nedal.Je huslista,z hlavného ,čiže husli zmaturoval na 2.len tieto dejiny mu nejdu.Inak dobrý hudobník.Musel by potom znova maturovat aj z SJ a Aj ak by opakoval ročník ( napr na inej škole)?Inak ročníky má ukončené.Proste tento predmet aj s učiteľkou nemusí :-D
lubimca Nie je neschopný,len ten jeden predmet nemusí,ach.
korela Ak ide o tvoje dieťa, poznáš celý priebeh jeho štúdia, ako sa mu darilo, pretože aj veľmi dobrým žiakom sa stáva, že na konci dokážu zlyhať pre depresie, rôzne traumy, nezistené dg a nikomu to z okolia nenapadne. Možno by sa dal predĺžiť februárový termín po získaní dokladu od psychiatra, na základe podobných potvrdení sa prerušuje aj štúdium, toto si pozisťuj, ak sa budete mať o čo oprieť.
Hľadaj cestu, iné "nekalosti" sa robia aj pre Socpoist, a prechádza to, tak nech si nezničí život ak je možnosť, a nakoniec iba ty vieš, prečo k tomu došlo tak ďaleko. Buď prerušenie štúdia, alebo odloženie termínu a nechať ho doučovať, pripraviť ho. Nikto sa ho v živote nebude pýtať, ako zmaturoval. Veľa šťastia.
lubimca Chcem len vedieť,kebyze nedá tu ustnu maturitu vo februari(su to dejiny hudby a este niečo odborne)ale rata sa to ako jeden predmet,z ostatných zmaturoval,čo potom? Môže opakovať 4 ročník,vieš,ze by išiel na inú tu istú školu a tam dokončil,a musel by znova maturovať aj zo SL A AJ?
kopretinka ak by opakoval ročník,musel by aj celú maturitu....možno si len dotyčná na neho zasadla (?),ak s iným predmetom problém nemá....čo tak dať ho preskúšať inému vyućujúcemu...
ivka70 o druhy opravny termin musi poziadat do 3 rokov od ukoncenia maturitneho rocnika, cize nemusi to byt vo februari
ak vsdak nadej na ineho skusajuceho neskor nema, nema zmysel to odkladat
ak neurobi ani druhy termin, musi opakovat cely rocnik aj celu maturitnu skusku
lubimca Čudujem sa ale aj tak tym učiteľom,lebo zo všetkých predmetov zmaturovali a jedine z týchto dejin ich nezmaturovalo v juni 8 . Teraz v septembri prešli 4 a na februar si nechali 4..A inak dobrí hudobníci..
misoft V svetle týchto faktov ja mám dojem, že problém nie je v maturantoch, ale v skúšajúcom! Môžete požiadať o komisionálne vykonanie maturitnej skúšky. V tomto prípade totiž ten skúšajúci, ktorý takto "odpinkal" toľkých, už tam v komisii nebude, budú tam iní skúšajúci - iná maturitná skúšobná komisia. A dám krk na to, že odrazu ľahko zmaturuje aj z toho jedného predmetu.
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

  pavol54
  Neviem ako dnes, ale niekedy bola maturitná komisia. Ak ich vyletelo 8 tak či nebude chyba v študijnom procese teda v pedagógovi, alebo si maturanti povedali " štvorka je za účasť a dochádzku"
  korela Keby len 8, 15 žiakov prepadlo v treťom ročníku a nikomu to neprišlo na škole divné, ani direktorovi. Hlavne, že z dvojhodinoviek odborných predmetov si hodinu kradli pre seba a v kabinetoch robili svoje projekty. To sa potom "učilo", keď vznikla trieda s 50 žiakmi. Takmer všetci títo "neschopní" žiaci" napokon skončili v pohode VŠ a dokonca hneď po 89 založili veľmi schopné a nové podniky. Nové v zmysle zamerania. Nechcem menovať. Pri jednom pomohli nórske fondy.
  .
  Zadávateľka sa pýtala aj na ev. zmenu školy, nechcela som zasahovať do osudu nikomu, ale je fakt, že nie je škola ako škola. Je to na zváženie.

  kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

  kopretinka
  môže opakovať ročník.Poznám chalana,ktorý opakoval maturitný ročník a aj tak nezmaturoval.Nie je blbý,ani netrpí žiadnymi depresiami,jednoducho na to hádzal bobek.......

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.