Zavrieť

Porady

dva pracovné pomery a PN

Mám súbežne dva pracovné pomery u dvoch zamestnávateľov. V jednom pracujem 6,5 hod, v druhom plný prac.čas. Môžem si uplatňovať PN iba u jedného zamestnávateľa ak u druhého pracujem z domu - e shop, zápisy, recenzie....
Prosím poraďte mi čo potrebujem k tomu, aby som neporušila zákon a neprišla o PN-ku? Stačí čestné vyhlásenie druhého zamestnávateľa o akú prácu sa jedná, alebo vyhlásenie lekára čo vypisuje PN? PN-ku budem mať asi mesiac.
Ďakujem pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Ak aj si chorá - nikto ťa nenúti uplatniť si nárok na dávku ...
    SP samozrejme bude zisťovať u toho druhého zamestnávateľa, či chodíš tam do práce, ako robíš ... skrátka, či dodržiavaš liečebný režim. Ako vyhodnotia tú domácu prácu?? - to už záleží na nich (netuším).
    Ja osobne by som si uplatnila dávku z obidvoch poistení ... nechce sa mi to tu rozpisovať, ale ak si uplatníš len z jedného poistenia, tak tiež strácaš a na prípadných ďalších dávkach v budúcnosti (nižší VZ..)
    Veď sa vieš s tým druhým zamestnávateľom dohodnúť - či??
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Danakr hľadám východisko ako neprísť o príjem. Ide o to, že som samoživiteľka a mám dieťa. Ak ostanem na PN budem mať nižší príjem. Ako sa mám dohodnúť s druhým zamestnávateľom...tomu nerozumiem....
    ivka70 Napr. tak, ze budes PN, budes pracovat z domu, ale zaplati ti to odpracovane ako odmenu az v dalsom mesiaci, pripadne si dohodnes zalohu dopredu
    Danakr ďakujem
      zbaliť

    dva pracovné pomery a PN

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.