Zavrieť

Porady

Zmena trvalého bydliska, ktorým úradom hlásiť

Môj syn je lekár v štátnej nemocnici v Žiline, zmenil si trvalý pobyt Z Prešova do Žiliny. Komu všetkému ma zmenu hlásiť? Myslím aj že ma pridelené číslo účtu z DU Prešov na nepeňažné plnenie čo majú aj lekári čo nie sú SZČO nemá DIČ, ale pracujú v štátnych nemocniciach ako zamestnanci. Aj DU Prešov alebo, DU Žilina to treba hlásiť?DU Žilina mu vydá nové číslo účtu ak by mal nepeňažné príjmy alebo mu ostane to staré ktoré mu pridelil DU Prešov.?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    My ked sme pobyt menili, dali nam cely zoznam priamo na miestnom urade, aby sme na nic nezabudli.

    Info najdes napr. tu:
    https://www.slovensko.sk/sk/zivotne-...nosti-pri-zme/

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Zmenu adresy treba nahlasit na DU Zilina, ci dojde k zmene cisla uctu, informuj sa na infolinke finančnej spravy.
    Treba tiez nahlasit do zdravotnej poistovne, bankam, mobilnym operatorom, osetrujucim lekárom. Samozrejme, zamestnávateľovi, ktorý nahlasi zmenu do sociálnej poistovne.
    Naposledy upravil veronikasad : 10.09.18 at 19:24
    misoft Oni väčšinou číslo účtu ponechajú, len sa zmení v ňom údaj o pobyte. Predsa len je jednoduchšie v databáze zmeniť pár písmenok, ako meniť celý účet a s tým pridružené údaje všade okolo toho.
    veronikasad Platí len v prípade, ak ide o druh dane platený s predčíslím OUD... Tam sa číslo účtu nemení.

    Zmena trvalého bydliska, ktorým úradom hlásiť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.