Zavrieť

Porady

Započítaná prax

Dobrý deň prijímame do pracovného pomeru učiteľku na pracovnú zmluvu. Táto pani odrobila niekoľko rokov mimo školstva, potom išla na materskú po materskej išla na vysokú pedagogickú a po vysokej nastupuje ku nám do školy. Materská a rodičovská dovolenka sa započítavajú do započítanej praxe, ale mám započítať aj tie roky čo odrobila mimo školstva v rozsahu 2/3?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    milagros208 je offline (nepripojený) milagros208

    milagros208
    Podľa §6 ods. 2 písm. b) zákona č. 553/2003 je započítaná prax, prax pri vykonávaní pracovných činností, ktoré majú iný charakter ako pracovná činnosť, ktorú má zamestnanec vykonávať u zamestnávateľa; túto prax zamestnávateľ započíta v závislosti od miery jej využitia na úspešné vykonávanie pracovnej činnosti, najviac v rozsahu dvoch tretín. A ods. (3) Odborná prax na účely tohto zákona je súhrn znalostí a skúseností získaných pri vykonávaní pracovných činností, ktoré majú rovnaký alebo obdobný charakter ako pracovná činnosť, ktorú má zamestnanec vykonávať u zamestnávateľa. Takže ak napr. robila upratovačku, krajčírku, tak tam by som nezapočítala nič. Ak však robila napr. nejakú prácu s deťmi, tak tam by sa mohli započítať jedna až dve tretiny. Ako napr. farár. Práca farára nie je pedagogickou činnosťou, ale pre prácu učiteľa náboženskej výchovy by som mu 2/3 započítala.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.