Zavrieť

Porady

Osobne auto na firmu.

Mam v plane kupit si nove osobne auto cena cca 11500 eur na ICO. Mam zivnost, nie som platca DPH. Moj prijem je mesacne do 1000 eur, preto mam pausalne vydavky, aby odvody boli z minima.

Chcem sa opytat, ak si kupim auto na ICO, nemusim ho davat do uctovnictva, ak mam tie pausalne vydavky, ci co by bolo pre mna vyhodnejsie, auto chcem kupit tento mesiac.

Ak by bolo v uctovnictve, ake mam povinnosti co sa tyka auta na ICO.
6 komentárov     zbaliť
Mila123 ak pôjde auto na Ičo máš povinnosť platiť DzMV
ak pôjde na RČ neplatíš DzMV,
niko.presov aj ked ho nebudem pouzivat na podnikanie? Na ICO mi davaju lepsiu cenu, ako na RC - ide to cez lizing.
mondes Mila123, to myslíš vážne s tou DzMV? To nie je pravda.
Mila123 Prepáč, ale keď mám auto s RČ a idem za zákazníkom, nepíšem si jazdy, mám paušálne výdavky , ukáž mi toho blbca aby platil DzMV? ty by si si ju platila? neplatila....
mondes No, veď práve o to ide. Ak uplatňuješ si paušálne výdavky, pretože sú pre Teba výhodnejšie, tak nedávaš do N výdavky na auto. A teda ani DzMV nie si povinná platiť.
Jarka 1 mondes, veruže to Mila123 s tou DzMV myslí vážne ... a jasne pred tým píše o aute na IČo a na RČ ... skús porozmýšľať prečo asi
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    Na povinnosť platiť DzMV - predmet dane, nie je dôležitý spôsob vlastníctva, ale zákonný predpoklad, že je to vozidlo, ktoré sa v zdaňovacom období používa na podnikanie v zmysle § 2 Obchodného zákonníka alebo na dosahovanie príjmov z podnikania a z inej samostatnej zárobkovej činnosti podľa § 6 ods. 1 a 2 zákona č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov a je evidované v Slovenskej republike.

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Je úplne jedno, ako si to auto kúpiš. Či na RC, či na IČO. Stále si tá jedna a istá FO. DzMV platiš až vtedy, keď auto začneš využívať na podnikanie.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mondes No, vedela by som k tomu povedať svoje.
    veronikasad Monika, len do prvej kontroly z DU ..., najmä ak je auto evidované na IČO. Mám klientku, ktorá má súkromné auto oblepené reklamou rozvoz kvetov s firemným tlf.číslom - tiež jej to hovorím ...
    mondes Tak ak má na aute reklamu, tak to je už o inom. Príliš okaté. Ale ak si uplatňujem PV a príde kontrola, tak predložíme len doklady, ktoré sa týkajú PV. A nebudem im vešať na nos, že mám auto kúpené na IČO. Či?
    veronikasad Keď bude kontrola moc iniciatívna, tak si to na DI zistí aj sama
      zbaliť

    Osobne auto na firmu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.