Zavrieť

Porady

preplatok RZZP zamestnávateľa v jednoduchom účtovníctve

Prosím Vás ako účtujete RZZP zamestnávateľa - preplatok v JÚ? Výsledok RZ zamestnancov dám do výplat, kde ho zdaním. Ako mám teda zaúčtovať sumu, ktorá mi príde od zdrav.poisťovne na účet - časť sumy, ktorú tvorí preplatok RZ zamestnanec ako nedaňový príjem a druhú časť sumy preplatok RZ zamestnávateľ ako daňový príjem ? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    A prečo ako nedaňový príjem? Veď odvody za zamestnanca aj za zamestnávateľa si účtovala ako daňový výdavok, tak preplatok bude ako daňový príjem.
    eviinka33 pôvodne som aj myslela že daňový len ma zmiatlo, že sumu zdaním aj zamestnancovi vo výplate tak či to nie je akoby dvakrát odvedená daň - asi už moc kombinujem a iba som sa doplietla
    mondes Takže ty ti zaúčtuueš ako daňový príjem, započítaš to do mzdy, ktorá pre teba bude daňovým výdavkom. A teda ZD bude nula. A potom sa to zdaní v mzde zamestnanca.

    preplatok RZZP zamestnávateľa v jednoduchom účtovníctve

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.