Zavrieť

Porady

Podnikateľský úver

Zdravím Vás,

mám problém chcem sa spýtať ako sa účtuje podnikateľský úver v JÚ. Z bežného účtu platím splátky úveru, úroky z úveru aj poplatky za úver, do ktorých položiek to mám zaúčtovať?

Ešte sa chcem spýtať, ked som SZČO pozastavila živnosť k 30.06.2006 a v 7 mesiaci sú odvody za 6 mesiac, taktiež telefon za 7 mesiac. Môžem to dať ešte do nákladov?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    kahu
    Zdravím Vás,

    mám problém chcem sa spýtať ako sa účtuje podnikateľský úver v JÚ. Z bežného účtu platím splátky úveru, úroky z úveru aj poplatky za úver, do ktorých položiek to mám zaúčtovať?


    Splátka úveru ........výdavky neovplyvňujúce ZD -iný výdavok

    Úroky a poplatky za úver .......prevádzková réžia - VOZD

    Ešte sa chcem spýtať, ked som SZČO pozastavila živnosť k 30.06.2006 a v 7 mesiaci sú odvody za 6 mesiac, taktiež telefon za 7 mesiac. Môžem to dať ešte do nákladov?

    Platby účtovať do výdavkov OZD cez účtovné uzávierkové operácie .

    Ďakujem
    Odpoveď červenou .

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    1) Do ostatných záväzkov by som si nahodil hodnotu nesplateného úveru
    vrátane všetkých poplatkov a úrokov. Táto sa postupným splácaním
    znižuje.

    kahu je offline (nepripojený) kahu

    kahu
    Ďakujem za odpoveĎ,

    chcem si to ale ešte raz preveriť, príjem peňazí z úveru mi neovplyvňujú zaklad dane, však? A splátky úveru idú tiež do nedaňových výdavkoch. Robia sa nejaké zvláštne oprerácia ohľadom úveru na konci roka? Viete mám takého mudrca ktorý sa do toho vôbec nerozumie a chce ma poučať. Preto som si chcela potvrdiť moje tvrdenie.

    Ďakujem

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Nuž aj úver podlieha inventarizácii, tak by si si ho mala porovnať so splátkovým kalendárom.

    va1ke je offline (nepripojený) va1ke

    va1ke
    Ahojte aj ja mám problém so zaúčtovaním úveru v Alfe.
    Z podnikateľského účtu splácam úver v SKK 23000,- - toto mám dať ako výdavok neovplyvňujúci základ dane a úhrada záväzku?
    Potom mi pride výpis z úverového účtu ale tam nevidím tých 23000,- ale nejaké iné sumy. ale nie vo výške 23000,- neviem čo s tým. Momentálne nemám pri sebe ten výpis. Ale ak niekto účtuje úver od VÚB - prosím poraďte.
    Ďakujem

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    va1ke
    Ahojte aj ja mám problém so zaúčtovaním úveru v Alfe.
    Z podnikateľského účtu splácam úver v SKK 23000,- - toto mám dať ako výdavok neovplyvňujúci základ dane a úhrada záväzku?
    Potom mi pride výpis z úverového účtu ale tam nevidím tých 23000,- ale nejaké iné sumy. ale nie vo výške 23000,- neviem čo s tým. Momentálne nemám pri sebe ten výpis. Ale ak niekto účtuje úver od VÚB - prosím poraďte.
    Ďakujem
    ÁNO , splátka úveru = úhrada záväzku , je výdavok neovplyvňujúci ZD.

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    Va1ke ja tiež účtujem úver od VÚB. Na výpise mám položku inkaso splátky istiny úveru - tá je každý mesiac rovnaká, potom tam máme poplatok za vedenie účtu, úroky z úveru - tie sú každé mesiac iné.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.