Zavrieť

Porady

Zatekanie hlienov z nosohltana

Zdravím volam sa Rado mám 43 rokov a už 4 roky mám problémy s hlienmi som po operácii refluxu asi cca pred rokom. Operácia mi nepomohla stanovili mi diagnózu reflux ale kyseliny mi nevidia. Ale stále mám biely priesvitny hlien. Trápi má to celý deň. Nedá sa mi vykašľať iba vyfúkať . Najhoršie je to ráno. Keď ležím na boku necítim hlieny, ale ako náhle začnem chodiť hneď sa to prejaví vyskúšal som už všetko a nič mi nezaberá beriem lieky emanera a či ich užívam alebo nie necítim žiadne zlepšenie budem vďačný za každú radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    LenkaDa je offline (nepripojený) LenkaDa

    LenkaDa
    1/ z niečoho sa ti tie hlieny tvoria, nemáš alergiu na mlieko alebo na lepok??? Skús na pár dní úplne vysadiť akékoľvek mliečne výrobky, nepoužívať mlieko/smotanu ani pri varení... ak nepomôže, to isté vyskúšať vysadiť lepok, resp. dať si urobiť testy na alergológii
    2/ na hlieny sa mi veľmi osvedčila tatranská nosová sprcha - sklenená "krhlička" nájdeš na googli. Rozrábaš si slaný roztok a preplachuješ nos. Nie je to nič hrozné, v kúpeľoch to zvládajú aj 3-ročné deti. Dôležité je: preplachovať minimálne ráno aj večer, toľko krhličiek, kým vychádzajú hlieny. Niekedy nevyjdú pri prvej krhličke, najmä ráno, ale až pri druhej-tretej.
    Držím palce.
    Rado1103 Zistili mi že som alergickí na laktozu mlieko a mliečne výrobky som úplne vysadil a nič ale ďakujem
    LenkaDa Čítaj aj zloženie jednotlivých výrobkov, keksy, cestoviny, pečivo... všetko, čo obsahuje "sušinu" obsahuje aj laktózu + tú tatranskú nosovú sprchu mám odskúšanú a nedám na ňu dopustiť

    Zatekanie hlienov z nosohltana

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.