Zavrieť

Porady

faktura z cr samozdanenie

Lujza82

Lujza82 je offline (nepripojený) Lujza82

Lujza82
Ahojte, prosim vas, faktura je vystavena 13.8.2018, zdan.plnenie je 13.8.2018, tovar nam prisiel teraz 26.9.2018, faktura prisla 27.9.2018 samozdanit mozem teraz v 09/2018? dakujem vam
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Lujza82 aj ked bol tovar nadobudnuty az 26.9.? som z toho zmatena. ako si tak citam, tak mi to vychadza az na 15.10.
    Jarka 1 Tak čítaj zákon pre nadobudnutie tovaru z EÚ a nie nadobudnutie v tuzemsku.
    Lujza82 vsak ten si citam
    jakubzemko (1) Daňová povinnosť pri nadobudnutí tovaru v tuzemsku z iného členského štátu vzniká

    a) 15. deň kalendárneho mesiaca nasledujúceho po kalendárnom mesiaci, keď sa uskutočnilo nadobudnutie tovaru, alebo

    b) dňom vyhotovenia faktúry, ak bola faktúra vyhotovená pre nadobúdateľa tovaru pred 15. dňom podľa písmena a).
      zbaliť
    Tweety

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    §20 1) Daňová povinnosť pri nadobudnutí tovaru v tuzemsku z iného členského štátu vzniká
    a) 15. deň kalendárneho mesiaca nasledujúceho po kalendárnom mesiaci, keď sa uskutočnilo nadobudnutie tovaru, alebo
    b) dňom vyhotovenia faktúry, ak bola faktúra vyhotovená pre nadobúdateľa tovaru pred 15. dňom podľa písmena a).

    Pre tento prípad platí bod b.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Lujza82 tak nakoniec som dostala odpoved od nadriadeneho, ze 15.10. :/
    Tweety Ale nie je správna. Veď si ju porovnaj s uvedeným §.
    Lujza82 Ďakujem
    Lujza82 Ahojte, tak som zistovala a posielam odpoved: ak do podania DP za august, t. j. do 25. 9. máte tovar fyzicky k dispozícii, čo nebolo u Vás dodržané.. preto dátum vyhotovenia faktúry nezakladá vznik daňovej povinnosti a nepodávate dodatočné daňové priznanie za august. Vy budete deklarovať samozdanenie 15. 10. Informujte o uvedenom dodávateľa.. Hoci faktúra bola vyhotovaná pred 15.10, nezakladá vznik daňovej povinnosti v tomto prípade.. toto vyplýva z rozsudkov ESD (Európskeho súdneho dvora) – je to medzi riadkami zákona...
      zbaliť

    faktura z cr samozdanenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.