Zavrieť

Porady

ako pestovať cibuľu?

prosím o pomoc, keď zberám cibulu na jeseň, stane sa mi, že je krásna, ale v obale cibule sú dve cibule, nemôžem ich uskladniť, lebo neskoršie začínajú hniť. Je to ako dve v jednom. Ďakujem za pomoc

Mám cibulu bielu i červenú na zomné uskladnenie, ,zasadím cibuľku na jar, rastie Preddtým mi to fungovalo tak zasadím cubuľku, pri zbere som mala vždy 1 peknú zdravú cibulu, ktorá vydržala až do jary.
Naposledy upravil marus38 : 01.10.18 at 17:22
ivka70 aky druh cibule pestujes? 2 cibule v jednom ma napr. salotka
a to ,ze su 2 neznamena ,ze prave to sposobuje hnilobu
ako cibulu uskladnujes?
pavol54 a kaliber? čím menší tým lepšie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    Aby si mal cibuľu zdravú na uskladnenie, tak ju musíš siať, nie sadiť. že sú dve cibule je spôsobené tým že si sadil veľkú cibuľku. buď rád že nešla do kvetu.
    Upresním cibuľa je dvojročná rastlina, ak zaseješ semiačko bude kvitnúť až ďalší rok (každý živý organizmus má úlohu plodiť daľšiu generáciu) Teda cibuľa zo semiačka je prvý rok a má za úlohu prežiť zimu aby mohla zakvitnúť v druhom roku (teda nebude hniť vydrží, )
    Naposledy upravil pavol54 : 02.10.18 at 15:04

    ako pestovať cibuľu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.