Zavrieť

Porady

Odizolovanie koreňov malín

Dobrý deň, prosím Vás dá sa nejako odizolovať, aby susedové korene malín naprerastali do našej záhrady. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ivka70 neviem, ci folia bude stacit, malina je "previt" ....
    Jarka 1 Máme tak doma už pár rokov a funguje to zatiaľ.
    Chobot A v akej hĺbke to máte? Lebo korene maliny rastú dosť hlboko. 20 cm bariéra v zemi je nič, podrastú jedna radosť.
    Jarka 1 No myslím, že je to hádam aj 40 - 50cm
    charles91 To úplne stačí. Nie je pravda, že korene malin rastú hlboko, prave naopak, malina je plytko koreniaca rastlina.
    Chobot Včera som presádzal maliny, ktoré som zasadil na jar. Obkopal som ich do cca 30 cm a aj tak som dotrhal korene, ktoré rástli ešte hlbšie.
    EKO-HAUS ďakujem
      zbaliť

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Nalej na inkriminovanom mieste vriacu vodu...da sa aj studeny roztok vody so soľou.
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    vicktor Vriacu vodu bude treba liat opakovane a znici okrem cudzich vyrastajucich korenov aj vlastnu vysadbu.
    Sol znici nielen vyrastajuce korene, ale aj susedove malincie.
    buchač ...a sere ???
    vicktor suseda ano
    buchač Sused by si mal uvedomit svoje povinnosti.

    Mne idu od suseda cernice...zatial ma to nejak nedrazdi a ani nesere, skor mam z toho osoh.
    Ale ak by prišlo na lámanie chleba, tak smola.
    BXLmiami Ja sa Vám čudujem :-)).Niekto Vám vysadí maliny a černice a Vy sa jedujete.Malinový sirup a lekvár je predsa fajn a černicový koláč mňam :-).Divná doba.
    buchač Bix mas pravdu.
    Lenze nie kazdemu vyhovuje to malincie tam, kde prave rastie.
    BXLmiami A preto bude makať ako fretka a jedovať sa a vykopávať malinčie a nasilu sa z celej sily snažiť presadiť čučoriedky,aby po rokoch práce možno pochopil,že nad prírodou aj tak nevyhrá.Trochu pokory by to chcelo.Škoda práce ,času a nervov. :-)))
    buchač Veru, veru...kazdu jar si pripadam jak princ z Rozpravky o Sipkovej onej. Akurat miesto meča pouzivam rozne druhy naradia...a tak furt dokolecka.
    vicktor Vsak podla vlastnej rady pouzi vriacu vodu a sol.
      zbaliť

    Odizolovanie koreňov malín

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.