Zavrieť

Porady

Dlažba a mokro

Poprosím Vás, vedel by mi niekto poradiť kde môže byť problém? Pred rokom novo- robená dlažba na chodbe.V posledných mesiacoch sa na jednom mieste objavujú mokré škvrny v špáre. Nevedie tamadiaľ žiadne potrubie, zhora a z bokov steny suché. Nie je v blízkosti ani kúpeľňa ani kuchyňa. Chodba je na prízemí, pod chodbou sa nenachádza pivnica. Je to rekonštruovaný dom, pred rekonštrukciou žiadny problém na tomto mieste a ani inom. Vopred ďakujem za odpocede
Naposledy upravil meha : 02.10.18 at 14:05 Dôvod: Vložiť fotku
dlažba.jpg  
3 komentárov     zbaliť
Oliwa Aké je vykurovanie? Ak radiátormi, v akej vzdialenosti od inkriminovaného miesta sa nachádza najbližší?
meha Najbližší je asi 3m, na inej stene.
Oliwa Pýtala som sa preto, lebo jeden "majster" pred mnohými rokmi pri navŕtavaní panelového radiátora na stenu s obkladom "štrajchol" rúrku, cez ktorú išla voda do umývadielka na WC. Roky sa nič nedialo, len po čase sa na vonkajšej stene dovtedy suchého domu objavil záhadný fľak. A po ďalších rokoch jedného pekného dňa na tom WC pukla na výšku jedna špára a vľavo i vpravo od nej tie obkladačky vydulo - nespadla a nepraskla síce ani jedna, ale bol to veľmi zváštny 3D úkaz. Na rozdiel od Vášho príbehu však zvnútra nič nenaznačovalo, že niečo nie je v poriadku. Tá "kvapôčková" nákaza si žila svoj nenápadný život celé roky... až do ďalšej neplánovanej rekonštrukcie.
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  Chobot je offline (nepripojený) Chobot

  Chobot
  Jediné, čo pripadá v úvahu je potom zemná vlhkosť. V tom mieste je asi poškodená izolácia základovej dosky a vlhko sa ťahá hore.

  Otázne je, aká je skladba podlahy a základov - či teoreticky je možné, že je to tá pôdna vlhkosť.
  meha Práveže je problém v tom, že nikde inde sa niečo také neobjavuje a nikdy nebola vlhkosť ani múrov, ani stien. Základy betón, kameň(klasika 80 rokov). vysoko nad zemou asi 1m, Pivnice v inej časti domu suché, okolie tiež. Preto to ani nevieme vyriešiť. Miesto kde to je mokré, ale len v špárach sa nachádza skoro v strede domu. Nedarí sa mi vložiť foto, aby ste to lepšie videli.
  Chobot Do komentára foto nevložíš. Musíš napísať príspevok alebo doplniť do zadania.

  vicktor je offline (nepripojený) vicktor

  ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
  Pises co sa pod tym miestom nenachadza. Radsej napis co sa tam nachadza.
  Ako prebehla rekonstrukcia? Rozbitie starej podlahy zbijackou?
  15 komentáre - rozbaľ     zbaliť
  meha Na chodbe nebola nikdy dlažba, len linoleum. Nič sa nerozbíjalo, len sa vyrovnával povrch, keďže nebol v rovine. Na vyrovnaný povrch je položená dlažba. Mokro sa objavuje len v špárach, len na jednom mieste. Ako keby si niekto chcel farbou vymaľovať špáry.
  vicktor Kadial vedie potrubie s vodou? Pitnou, uzitkovou, vykurovacou, odpadovou, ...?
  meha Všetko je na opačnej strane domu. Týmto miestom ozaj nič nevedie a ani neviedlo v minulosti. Preto to nechápeme ani my. Aj v izbe za stenou chodby je radiátor na opačnej stene a rozvody k radiátorov vedú na inom mieste domu. Strop suchý, steny tiež.
  Oliwa Tak potom zostávajú už len paranormálne javy... Ale nejaký pôvod tá voda predsa musí mať... Čo sa rekonštruovalo na poschodí nad inkriminovaným miestom? Dá sa vylúčiť, žeby si voda mohla nájsť cestu cez nejakú škáru v murive a vyrazila až dolu na tej dlažbe? Je to síce ťažká hypotéza, ale po vlastnej skúsenosti, opísanej vyššie, je možné všetko...
  meha Nad opísaný miestom na poschodí je chodba, bez potrubí, všetko je totiž identické prízemiu, na poschodí sa tiež robila dlažba. Už nechápeme.
  ZuzanaA Ja sa vôbec nevyznám do stavebných vecí, ale keď som pozrela na fotku, je to iste voda? Nemáte doma psíka? Nemôže on tam chodiť čúrať?? Mi to pripadá ako moč... Vopred sa ospravedlňujem, keď píšem blbosti
  Oliwa Ja som sa tiež čudovala, prečo je tá voda v bielych špárach hnedá... Tak hrdzavá voda? To snáď nie... Navlhnuté biele špáry by boli predsa sivé, určite by od čírej vody nezhnedli.
  Chobot Ale to vôbec nie je od veci úvaha. Navyše tá tekutina je do žlta, takže možno fakt to nebude voda.

  Ešte by bolo dobré zistiť, aký je tam spád. Teda odkiaľ kam tečie tá voda. Zdá sa, že steká tam do rohu miestnosti, tam je väčšia mláka. Alebo odtiaľ vyteká?
  ZuzanaA Tak, tak, mne to pripadá že "sa" zrobí mláčka a potom je tam trochu spád, tak sa roztečie
  lujza.j Ta hneda stena aky matroš?mozno to nasiaknute od niecoho a tam v tom mieste kde mlacka to razi von...
  meha Všetky potrubia sú na opačnej strane domu, aj odpad.
  meha A k tej úvahe o psíkovi. Psíka máme, tiež sme si to najprv mysleli. No je to vylúčené, pretože dom je rozdelený a psík nemá voľný prístup do druhej polovici domu. Navyše tam kde žije máme takú istú dlažbu na chodbe, robenú tým istým spôsobom a neobjavujú sa na nej takéto mokré škvrny. A ani v blízkosti dverí, ktorými sa vstupuje do druhej polovice domu.
  lujza.j To lino..co tam bolo....nebolo z tejto casti od spodu zatecene ....
  Kvaka Toto je hotová detektívka. Zober lakmusový papierik a zisti PH mláčky. Psík nebude cikať tam, kde žije, odbehne tajne. Ak to utriete, za aký čas sa objaví mláčka? Objaví sa naraz, či pribúda postupne? Nám raz kvapkal ventil na prívode vody do wc nádržky, nebolo to vidno, iba škáry dlaždičiek na tej strane tmavli.
  meha Nie, nebolo. Psík chodí na druhú polovicu asi tak raz za dva týždne.
    zbaliť

  marleau je offline (nepripojený) marleau

  marleau
  Tamadiaľ? Tak sa opýtam ešte raz podobnou formou: kaje?

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.