Zavrieť

Porady

Návrh na zápis do katastra

AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Nemáte niekto, prosím Vás, vzor žiadosti - návrhu na zápis do katastra nehnuteľností?

Potrebujem ho spraviť na základe dedičského konania, mám všetky potrebné doklady a údaje, ale neviem, presne ako to napísať.

Ďakujem vopred za pomoc!!!!
Usporiadat
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

...............
3 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Ďakujem veľmi, veľmi!

Ešte sa spýtam, v tom vzore je, že príloh by malo byť 5.
To tam len zostalo z pôvodného alebo tam fakt treba priložiť 5 kópií?
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Ozaj nemáš za čo.
Prílohy - ostalo to z pôvodného. Ak je jeden predávajúci(darujúci) a predáváva(daruje )jednému predávajúcemu(darujúcemu), tak vtedy sa prikladajú 4 zmluvy. Ak je napr. jeden darujúci a 2 obdarovaní, tak sa prikladá 5x zmluva. T.z., že pre kataster sú 2 + toľko zmlúv, koľko je účastníkov konania. Tie po zápise Kataster odosiela všetkým účastníkom.
Naposledy upravil Marína : 18.08.06 at 09:39
2 0
JanaSys JanaSys

JanaSys je offline (nepripojený) JanaSys

Marína, ďakujem - presne toto som potrebovala.
0 0
Rolipeli Rolipeli

Rolipeli je offline (nepripojený) Rolipeli

Marína Pozri príspevok
...............
Zdravim Vas.
Ten návrh do katastra by sa mi zisiel.Tiez riesim podobný prípad.Ak by bolo mozno preposlat priamo na emailovu adresu na rolipeli@zmail.sk.
Nedokazem to stianut so stranky,asi nemam dostatocné prava.
Dakuje vopred.S pozdravom Roland
0 0
Rolipeli Rolipeli

Rolipeli je offline (nepripojený) Rolipeli

Zdravim Vas.
Ten návrh do katastra by sa mi zisiel.Tiez riesim podobný prípad.Ak by bolo mozno preposlat priamo na emailovu adresu na rolipeli@zmail.sk.
Nedokazem to stianut so stranky,asi nemam dostatocné prava.
Dakuje vopred.S pozdravom Roland
0 0
1Zuzka1 1Zuzka1

1Zuzka1 je offline (nepripojený) 1Zuzka1

Dobry den,
chcela by som vas poprost kto vie ake kolky potrebujem pri navrhu na zapis do katastra.
Velmi pekne Dakujem
Zuzana
0 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

1Zuzka1 Pozri príspevok
Dobry den,
chcela by som vas poprost kto vie ake kolky potrebujem pri navrhu na zapis do katastra.
Velmi pekne Dakujem
Zuzana
66 €

Návrh na začatie konania o povolení vkladu práva k nehnuteľnosti do katastra nehnuteľností – 66 €
Návrh na začatie konania o povolení v úrýchlenom vkladu práva k nehnuteľnosti do katastra nehnuteľností – 265,5 €
Naposledy upravil Lubaba : 27.04.10 at 10:23 Dôvod: doplnenie
8 0
Stina Stina

Stina je offline (nepripojený) Stina

http://www.skgeodesy.sk/index.php?ww...igation_id=158 :
B) Platenie správnych poplatkov za podanie návrhu na vklad

Návrh na začatie konania o povolení vkladu práva k nehnuteľnosti do katastra nehnuteľností sa spoplatňuje sumou 66 € vo forme kolkov.



Správa katastra vyberie poplatok vo výške 265,50 €, ak účastník konania pri doručení návrhu na vklad do katastra nehnuteľností žiada rozhodnúť o vklade urýchlene do 15 dní. Príplatok za urýchlené rozhodnutie je splatný v deň doručenia návrhu na vklad.

Ak sa konanie prerušilo, lehota 15 dní na vydanie rozhodnutia o vklade prestáva plynúť dňom vydania rozhodnutia o prerušení konania. Ak sa konanie zastavilo alebo návrh na vklad bol zamietnutý, poplatok sa nevracia. Ak správa katastra v skrátenom termíne o vklade práva k nehnuteľnosti do katastra nehnuteľností nerozhodne, vráti rozdiel medzi poplatkom zaplateným za urýchlené rozhodnutie o návrhu na vklad a poplatkom za návrh na začatie konania (265,50-66=199,50€).

Ak sú predmetom návrhu na vklad do katastra nehnuteľností právne vzťahy z viacerých druhov právnych úkonov, poplatok sa vyberie za každý právny úkon osobitne.

Od poplatku sú oslobodené obce a vyššie územné celky, ak návrh na začatie konania o povolení vkladu práva k nehnuteľnosti do katastra nehnuteľností podávajú v súvislosti s usporiadaním vlastníckych práv k pozemným komunikáciám a školám, ktoré prešli do ich pôsobnosti podľa osobitných predpisov. Od tohto poplatku sú oslobodení aj Slovenský pozemkový fond a správca lesných pozemkov vo vlastníctve štátu, ak ide o úkony spojené s konaním o pozemkových úpravách.
3 0
veruska veruska

veruska je offline (nepripojený) veruska

Marína Pozri príspevok
Ozaj nemáš za čo.
Prílohy - ostalo to z pôvodného. Ak je jeden predávajúci(darujúci) a predáváva(daruje )jednému predávajúcemu(darujúcemu), tak vtedy sa prikladajú 4 zmluvy. Ak je napr. jeden darujúci a 2 obdarovaní, tak sa prikladá 5x zmluva. T.z., že pre kataster sú 2 + toľko zmlúv, koľko je účastníkov konania. Tie po zápise Kataster odosiela všetkým účastníkom.
Ak je predávajúci 1 a kupujúci sú manželia, potom je príloh 5? Na každého z manželov sa berie 1 ks zmluvy alebo môže byť pre nich spoločný 1 ks zmluvy? Vopred ďakujem.
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Aktuálne znenie katastrálneho zákona:

§ 30
(5) Prílohou k návrhu na vklad je zmluva, na ktorej základe má byť zapísané právo k nehnuteľnosti do katastra, v dvoch vyhotoveniach
8 0
Rubrika Rubrika

Rubrika je offline (nepripojený) Rubrika

som žena ako každá iná :)
V koľkých vyhotoveniach má byť Návrh na vklad do katastra? V dvoch?
Jeden pre katastrálny úrad a jeden pre mňa? Či vo viacerých vyhotoveniach?
Kolok sa dá kúpiť priamo na katastrálnom úrade?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Rubrika Pozri príspevok
V koľkých vyhotoveniach má byť Návrh na vklad do katastra? V dvoch?
Jeden pre katastrálny úrad a jeden pre mňa? Či vo viacerých vyhotoveniach?
Kolok sa dá kúpiť priamo na katastrálnom úrade?
Nechávaš na katastri 2 vyhotovenia a kolky? u nás v KK sa dajú zakúpiť v kolkomate....a ak budeš mať vypísané tlačivo návrh o zamýšlanom...(nájdeš ho na web. stránke katastra, na ľavo ) budeš to mať o 15 € lacnejšie.....)
1 0
Rubrika Rubrika

Rubrika je offline (nepripojený) Rubrika

som žena ako každá iná :)
Nechávaš na katastri 2 vyhotovenia a kolky? u nás v KK sa dajú zakúpiť v kolkomate....a ak budeš mať vypísané tlačivo návrh o zamýšlanom...(nájdeš ho na web. stránke katastra, na ľavo ) budeš to mať o 15 € lacnejšie.....)

Áno, necháme na katastri darovaciu zmluvu aj návrh na vklad do katastra.
Nejedná sa o kataster v našom meste, ale na západnom Slovensku a tam neviem či majú kolkomat. Budem tam musieť zavolať či sa dajú kúpiť kolky priamo u nich. Ešte ma zaujíma v koľkých vyhotoveniach treba mať Návrh na vklad do katastra.
0 0
spiritt spiritt

spiritt je offline (nepripojený) spiritt

Prosím ta ak mam už darovací zmluvu na ktorej je 5 darcov aj tak platím len 66€ za Návrh na vklad do katastra nehnuteľností
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

spiritt Pozri príspevok
Prosím ta ak mam už darovací zmluvu na ktorej je 5 darcov aj tak platím len 66€ za Návrh na vklad do katastra nehnuteľností
15 € si môžeš ušetriť, keď si vypíšeš a vytlačíš cez net link pripájam
https://www.katasterportal.sk/kapor/...VkladAction.do
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

spiritt Pozri príspevok
Prosím ta ak mam už darovací zmluvu na ktorej je 5 darcov aj tak platím len 66€ za Návrh na vklad do katastra nehnuteľností
Áno, keď neurýchľuješ vklad, tak 66,-€. Je úplne jedno, koľko darujúcich je v zmluve.
Ale vieš urobiť zamýšľaný vklad na stránke katasterportálu a bude to o 15,-€ lacnejšie, tak ako už vyššie bolo spomínané.
0 0
spiritt spiritt

spiritt je offline (nepripojený) spiritt

Keď kliknem na darovací zmluvu tak mi to dá možnosti len : zmluvy o zriadení alebo zrušení vecného bremena alebo zmluvy o zriadení alebo zrušení predkupného práva , ale ani jedno ne ni to čo chcem
0 0
GabiZ GabiZ

GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

Tých 5 darcov sú spoluvlastníci daru, ktorý chcú darovať?
0 0
spiritt spiritt

spiritt je offline (nepripojený) spiritt

GabiZ Pozri príspevok
Tých 5 darcov sú spoluvlastníci daru, ktorý chcú darovať?

áno a ja som jeden z dalšich
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať