Zavrieť

Porady

rzzp

ahojte, ako zaúčtovať preplatok z rzzp, ktorý si zdravotná poisťovňa započítala s nedoplatkom?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Najprv zaúčtovať samotný preplatok. Za zamestnávateľa 336/648, zam-ca 336/331, potom samotný zápočet 336/336.
    mokka dakujem
    Sionel Mozem sa opytat, ako je to myslene s uctom 395, resp. 336? Mam podobny pripad. 2 zamestnanci, jeden s preplatkom (aj zamestnavatelovi vznikol preplatok) a druhy s nedoplatkom (aj zamestnavatel). Preplatok bol vyssi. Ucet 336 sa mi vyrovnal po zauctovani preplatkov (+) a nedoplatkov (-) zapismi 336/648 a 336/331 a naslednej uhrade od poistovne 221/336. Na zauctovanie predpisu prijatej uhrady som si vytvorila jednu pohladavku, ktora sa mi vdaka + a - vyrovnala prijatej uhrade.
    Na strane MD uctu 331 mam zauctovanu zrazenu dan z preplatku 10,44e (331/342) a vratenie preplatku zamestnancovi 44,48e 331/221, spolu 54,92e.
    Na strane DAL mam predpis nedoplatku minusom -8,27e (dostal sa tam cez -336/-331) a predpis preplatku 54,92e (336/331). Cize aby sa mi vyrovnali strany uctu 331, na strane DAL mi chyba suma 8,27 (nedoplatok 6,70 a dan z nedoplatku 1,57e, o ktoru sa zamestnancovi znizili preddavky na dan zo ZC).
    Ako do tohto vstupi ucet 395 alebo 336? Sedim nad tym uz 2 hodiny, kreslim si sibenicky, ale neviem prist na to, co mam zle. Doteraz som riesila stale len preplatky z RZZP. Dakujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.