Zavrieť

Porady

Potrebujem poradiť ako ďalej...

anny

anny je offline (nepripojený) anny

anny
poprosím vás o radu, stáva sa mi často, že sa v noci zobudím /a už nielen v noci sa mi to stáva/ najskôr je to ako nepríjemný pocit, ktorý sa zmení na zvýšený tep cca 120 úderov za minútu, potom ma prinúti ísť na toaletu /veľká potreba/ aj niekoľkokrát za sebou, k tomu sa pridruží chvenie alebo tras končatín a pálenie na hrudníku / viac v hrudnej chrbici, nadmerné grganie, napínanie na zvracanie, toto sa opakuje niekoľkokrát za sebou a trvá aj 2 - 2,5 hodiny. Mám za sebou kopec vyšetrení ortopédia / výsledok skolióza/, gastro / helicobakter na ktorý som sa liečila, podarilo sa mi ho zbaviť sa/, ekg /v poriadku/, kolonoskopia /syndróm dráždivého čreva/, krvný obraz / nedostatok červených krviniek z dôvodu nedostatku železa/. Keď som s tým bola na urgente tak okrem tachykardie nezistili nič. V najhoršom prípade mi pomáha 1/2 concord a 1 tab. lexaurin. Lenže pri dnešnom mojom trápení nezabralo.Ďakujem za každú odpoveď. Neprešiel ani deň a znova sa to zopakovalo večer okolo 23: 50 tlak v chrbtici v jednom bode a palenie do lopatiek, chvenie koncatin a celého tela, zašklby svalov, unava ale neschopnosť zaspať a z toho vyplyvajuca nervozita... moje rána v poslednej dobe, zobudím sa v pohode a potom nasleduje take chvenie srdca nato akokeby iny rytmus malo a trva to kratko ale o to intenzivnejsie..."bolestive busenie" neschopnost sa prebrat zaroven to busenie nuti k vstavaniu.... ďakujem za rady
8 komentárov     zbaliť
Jarka 1 To sa ti deje len v noci? Cez deň také stavy nemáš? Teda ak neberiem v úvahu, že cez deň si z toho vystresovaná, lebo nevieš čo sa s tebou deje. Zo stresu následne vyčerpaná a unavená.
korela Mňa o.i. zaujalo "krvný obraz / nedostatok červených krviniek z dôvodu nedostatku železa/." To sa veľmi ľahko lekárom konštatuje z výsledkov krv. obrazu.
Tak im povedz, nech ti zistia, prečo máš nedostatok železa. Ja som bola dlho anemická, všetko v zdravotnej karte, a iba jediný lekár sa ma v štyridsiatke spýtal, či mi niekto niekedy zisťoval prečo som anemická. Ale, žiaľ, tiež nepokračoval ďalej. Či to môže spôsobovať syndróm dráždivého čreva, neviem aké je pri ňom vstrebávanie živín do organizmu.
Ako laik som nemohla tušiť, že sa príčina dá nájsť. Tak na tom trvaj. Ak má organizmus niečoho výrazný nedostatok, vzniká samozrejme "reťazová reakcia", ani si to neuvedomuje.

Nespomenula si, či máš stresy, lebo čím väčšie, tým horšie.
Ešte by bolo vhodné si zapisovať aspoň mesiac čas, kedy sa ti to spúšťa, tiež je to jeden z dobrých indikátorov pre určenie dg.

"...ortopédia / výsledok skolióza/."
Nemáš niekde medzi lopatkami na chrbtici posunutý stavec? Aj tak by bolo vhodné ísť za chiropraktikom, tomu napovedá bolesť v lopatkách. Tiež som trpela takto roky, myslela som si, veď to bude vekom, nie, bolo to stavcom, 8 r. neviem, čo je bolesť chrbta a špeciálne jednej lopatky. Mňa neboleli obe.

Robili ti aj sono pečene, obličiek, ŠZ ..., robili ti v rámci krv. obrazu aj rozbor moču, nielen cukor? Daj si vyšetriť aj obličky u urológa.

Skús ešte uviesť, či berieš nejaké doplnky výživy, ako napr. magnézium a pod.

Keby ťa okrem týchto zaťažovali aj iné závažné ev. existenčné problémy, vyvolávajúce stresy, snaž sa ich hádzať za hlavu. Situácie sa v živote človeka menia. Prídu, odídu.

Psychiater, ak to zatiaľ zvládneš, až na poslednom mieste. Ako písala Dáša_, niečo na ukľudnenie ti môže zatiaľ predpísať aj praktický lekár, alebo skús čaje, valeriánu, levanduľu, chmeľové šištičky, medovku, z tohto mix, dať namiešať v lekárni, sypané, predtým sa predával pod názvom Valofyt. Výborný. Vždy sypané čaje, nie vreckové.
Lieky od psychiatra čo najskôr vysadiť, nebrať dlhé roky, nezískať na nich závislosť, hrozí aj poškodenie pečene a obličiek. Prezri si fóra o lieku, ktorý by ti ev. predpísali, skúsenosti najmä pri ich vysadení.
Keď berieš Concor, konzultuj čaj s tým, kto ti ho predpisuje.
buchač Mám pripomienku ku tomu Concordu.


Tá 1/2 tabletky Concoru ? Nuž, ja síce nie som lekár, ale niečo už aj viem.
Concor sa totiž neberie jednorázovo podľa okolností...to nie je Paralen.
Nastavenie na liečbu je trochu iný level.
https://mediately.co/sk/drugs/YfV9rV...-2-5-mg#dosing
korela Pol pilulky z koľko mg Concoru?
Concor COR 2,5 mg
Concor COR 5 mg
Concor COR 10 mg

Je Concor a Concor Cor. Nechce sa mi čítať, aký je medzi nimi rozdiel. Ty si hodil link na ten druhý v poradí.
Zaujímali by ma názory pacientov, či im ho nasadzovali, ako je v linku popisované a bral sa do úvahy celkový zdrav. pacienta.
buchač Viď môj príspevok ... to P.S.

Je úplne jedno, že o koľko mg sa jedná. Podstata nastavenia je rovnaká, záleží len od stavu pacienta.
-------------------
Mal som vtedy podobné príznaky...dokonca som zvracal.
Prišla po mňa sanitka a skončil som na JISke...zistená arytmia...dokonca ma chceli nastavovať tým oživovacím prístrojom.

Neskôr bol Concor zmenený na Vasocardin.
korela Pocity na vracanie aj vracanie samotné sprevádza viac dg.
Vieš, mne ide o to, aby sa nezastreli psycholiekmi telesné dg. Pretože aj takto to u nás funguje. Najprv nech sa všetko vylúči, čo by mohlo prichádzať do úvahy, a potom živiť psychiatrov. Ak je to nutné, tak aj dočasne psycholiekmi pacienta liekmi podporiť, ale neodfláknuť pacienta.
Telo vysiela signály, sedatívami sa však prekryjú. Takto od stola sa nedajú určovať žiadne dg.
buchač To použitie psychofarmák je (podľa mňa) odôvodnené.
Ako som spomenul, je pri týchto situáciách bežným sprievodným javom ten strach zo smrti...
Jedincovi je šoufl, zvracia, preháňa ho, raz zima a potom horúco, triaška, pulz mu ide žily roztrhať, srdce vyskočiť z hrude..etc...hnusné pocity.
Na otázky lekára veľmi nevie odpovedať, tak čo v takej chvíli ? Dostane včeličku na ukľudnenie a fertig. To následné použitie psychotabletiek má za cieľ stabilizovať pacienta. Dlžka užívania záleží od okolností.
bogibaba Panická porucha. Prežila som to na vlastnej koži....presne také príznaky...... peklo..... Pomohol kardiológ +psychiater. Je to zdĺhavé kým nastavia vhodné lieky. Vydržať a čim skôr zájsť na vyšetrenia oboch lekárov špecialistov.
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času
  buchač

  buchač je offline (nepripojený) buchač

  Niektorí ľudia sú ako oblaky. Keď nevidím v debate ich nick, hneď je krajší deň. ...viac buchač
  Najlepšia odpoveď len pre registrovaných
  Porada je tu vďaka aktívnej spolupráci členov
  Registrovať
  3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
  buchač Dotyčnej hodnotiacej osobe neprajem zažiť na vlastnej koži.
  Kto nezažil, ten nepochopí...
  korela Keďže nemenuješ, ja som ti mínus nedala.
  buchač Viem, že nie ty.
  Ale tu nejde o to, kto dal hodnotenie.
  Bolo by ale vhodnejšie aj to hodnotenie zdôvodniť...keď už si za tým názorom dotyčný stojí.
    zbaliť
  Terezia13

  Terezia13 je teraz online Terezia13

  Terezia13
  kardiológ, neurológ, endokrynológ, diabetik a ešte ma napadlo, či ste nebola na nejakej "exotickej" dovolenke, odtiaľ si človek môže priniesť "pekné prekvapenia"
  BXLmiami Ale ak to má začala by som psychiatrom.Mal by to režírovať obvodný lekár,panická porucha je ,,darček".
  Dáša_

  Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

  Dáša_
  Niečo podobné má aj svokra. Vrátane anémie a žalúdočných ťažkostí. Veľmi pomohli lieky od psychiatra, aj keď ešte nie je presne vybalansovaná dávka. A žalúdočne ťažkosti, s ktorými opakovane bola v nemocnici prešli po vysadení jedného lieku na tlak. Akurát teraz zase treba doladiť tie lieky na tlak Panická porucha, ktorú si na asi 5-tej hospitalizácii všimol neurológ. A to, že zvracania spôsobuje jeden z liekov na tlak, to si za 2 roky, odkedy ho mala nasadený nevšimol ani jeden lekár. Každý zo špecialistov to celé vždy hádzal na iného špecialisti - raz to bolo od chrbtice, potom od tlaku, potom z anémie a potom ani neviem z čoho...

  Niektoré z liekov na psychiku môže predpísať aj obvodný, možno by bolo fajn skúsiť to a vidieť, či záchvaty ustupujú, respektíve sú lepšie zvládateľné
  Makovsky

  Makovsky je offline (nepripojený) Makovsky

  Som biofyzik a využívam svoje poznatky pre službu zdravia. Meriam elektromagnetický smog. Venujem sa alternatívnej medicíne - fytoterapií. ...viac Makovsky
  Doporučil by som užívať H-Protect ensyme - očistí organizmus a naštartuje normálnu funkciu. Okrem toho večer piť čaj: trezalka, materina dúška, repík v pomere 3:1:1. 2 kávové lyžička zaliať vriacou vodou a teplé piť po dúškoch 1/2 až 1 hod pred spánkom. Cez deň piť srvátku (to je tá voda čo zostane po výrobe syra , príp tvarohu) je to blazam na tráviaci trakt a má spústu minerálov. Na anémiu je najlepšia žihlava - jesť ako špenát, alebo sušenú si sypať do jedla (ako petržlenovú vňať) prípadne sušenú rozmixovať vo vode a piť lyžička na 1dl vody.
  4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
  buchač Tebe by som ja odporučil dlhodobejší pobyt vo zvieracej kazajke na patričnom oddelení s nasadením veľmi silných psychofarmák...
  Makovsky ked nevieš poradiť nerad. Svoje primitívne výlevy si môžeš strčiť za klobúk. Chodíš si sem riešiť svoje komplexy?
  korela Už iba za úvodnú vetu dávam plus. Očistiť sa dá rôznymi spôsobmi a účinky tvarohu sú známe, aj žihľava. Zbytok tiež nie je nezmyselný.

  Práve som dnes konzultovala, ako pristúpiť viac ako ročnému sledovanému nádoru pre člena rodiny cez alternatívu, metastázy ešte nie sú. Po prvé, najskôr urobiť očistu, a som v šoku, akým jednoduchým medicínskym spôsobom, stojí síce relatívne dosť, ale dá sa ten úkon získať aj mimo poisťovne. Zaplatiť si z vlastného. Plus iné rady. Pri prvej punkcii by mal onkológ už zistiť účinok.
  .
  Preto ten bod, za myšlienku resp.odporúčanie očisty.
  buchač Makovsky (Dnes 15:19) ked nevieš poradiť nerad. Svoje primitívne výlevy si môžeš strčiť za klobúk. Chodíš si sem riešiť svoje komplexy?
  =====================
  ZÁSADNE neradím v takýchto otázkach...maximálne dám nejaké poznatky (žiaľ) z vlastných skúsenosti.

  Primitív si ty...
  Makovsky je offline (nepripojený) Som biofyzik a využívam svoje poznatky pre službu zdravia. Meriam elektromagnetický smog. Venujem sa alternatívnej medicíne - fytoterapií.
  Poradca výživy

  Ak si ty biofyzik, tak ja som držiteľ Nobelovej ceny.
  Meriaš tak maximálne dĺžku svojho onýho a oného.
  Fyto čo ?
  Poradca výživy ? Kuwa, ďaľší Bukovský ... lenže ten má na to aspoň titul a vzdelanie.
  Ty máš len blbé kydy...
    zbaliť

  Potrebujem poradiť ako ďalej...

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.