Zavrieť

Porady

Ako zadať inzerát, aby nebol diskriminačný?

Dobrý deň, mohli by ste mi poradiť, ako napísať do inzerátu - tak aby sa toho nemohol chytiť žiaden právnik/úrad - že v podstate prijímame len mužov?
je to fyzicky náročná a špinavá práca a máme skúsenosti , že ženy to nezvládajú.máte nejaké skúsenosti? nechcem tam napísať, že sa jedná o fyzicky náročnejšiu prácu, pretože zas nechcem odradiť ani niektorých mužov, ktorí by boli vhodní.

ďakujem za rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ja by som tam dala len poznamku: ponukana praca je vhodnejsia pre muzov
    ... a zvysok vyselektovala na pohovoroch.
    misoft Tiež je niekedy dobré pridať i krátky popis pracovnej pozície - niektoré zamestnania sú pre ženy dokonca zakázané.
    buchač misoft (Dnes 08:11) niektoré zamestnania sú pre ženy dokonca zakázané.
    ====================
    Asi tam už nejaké ženy robili....nakoľko a citujem :

    .." je to fyzicky náročná a špinavá práca a máme skúsenosti , že ženy to nezvládajú."

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Niektoré ženské majú viac sily, odvahy a chute do práce, ako niektoré "kvázichlapi".

    Asi by som nedával žiadne kritérium do inzerátu a selektoval by som to až po pohovoroch. Nič ti nebráni oznámiť ženským kandidátkam, že neboli vybrané.
    vicktor A naco sa tam maju terigat?
    Ja som bol asi na 50 pohovoroch, kde agenturna personalistka nevedela o co ide, ale na zaver mi povedala ze som prekvalifikovany.

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Asi by som to formulovala tak, že sa vyžaduje 100% zdravotný stav, nakoľko ide o fyzicky náročnú prácu. A podľa charakteru práce ešte doložila,napr. že ide o prácu na pracovisku, nechránenom pred vonkajšími vplyvmi, alebo ide o manipuláciu s ťažkými predmetmi a podobne.

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    Ja som napísal inzerát, že prijmem len belochov, nefajčiarov, kresťanov, heterosexuálov a voličov mnou volenej strany.
    Veď si uvedomte, ak príde 10 ľudí a vy potrebujete 5, tak si piatich vyberiete a piati čo, sú diskriminovaní, že ste si ich nevybrali? Ak sa mám rozhodnúť pre jedného z dvoch rovnakých, ako to mám urobiť aby som nediskriminoval? Seriem na diskrimináciu. Vy napíšte práca nevhodná pre ženy a tie sa o ňu nepotrhajú, možno ani muži.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Oliwa Hlavne, že "miluj blížneho svojho" ... A s tými kotlebovcami si to zabil...
    marleau neger mi nikdy nebude blížny....
    bodliak Človek s takýmito názormi je vlastne chudák. Ľutujem ťa.
    Oliwa Ktovie, či by mal ten istý názor, keby sa nenarodil ako beloch...
    marleau ktovie, prečo niekto nasilu mieša nezmeiašateľné
      zbaliť

    Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

    Oliwa
    Tak napíš, že prijmete pracovnú silu s vyšším % testosterónu s maximálnym fyzickým výkonom za minimálnu mzdu...
    Alebo rovno, že hľadáte humanoida...

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Chceš chlapov na robotu, alebo sa hrať so slovíčkami? Napíš tam pravdu, aká diskriminácia?

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Pokiaľ by sa do inzerátu pridal krátky popis práce a vyžadovalo by sa prijatie len mužov, nič by sa nepokazilo a neboli by prípadné námietky ohľadom diskriminácie. Existujú dokonca zamestnania, ktoré sú pre ženy vyslovene zakázané, taktiež sú s obmedzením podľa zákonníka práce.
    Prečítaj si: http://www.epi.sk/zz/2004-272#prilohy
    buchač Asi tam už nejaké ženy robili....nakoľko a citujem :

    .." je to fyzicky náročná a špinavá práca a máme skúsenosti , že ženy to nezvládajú."

    Takže zákon je v tomto prípade na trt.

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    "... práca je vhodná zvlášť pre ženy s dobrou kondičkou, ktoré nemajú problém celý deň hádzať lopatou a sekať krompáčom zablatené až po uši". Niečo v tom zmysle. Zvyšok selektuješ po obdržaní CV. Istá skupinka pôjde automaticky do koša. A nikto sa o tom nedozvie. Nikoho nemusí zaujímať, na základe čoho si vyberáš, koho zavolať na pohovor a koho nie.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    korela By si sa čudoval, že práve to čo si dal do úvodzoviek, platí nielen pre mužov s lopatou, ale výlučne ženy robia ešte oveľa ťažšiu fyzickú prácu ako je ručné kopanie. A neťahajú osmičky, ale podľa potreby, aj jedenástky a to bez prestávky.
    Pre istotu IP ani nezačni spomínať.
    jslancik tak také ženy sa kľudne môžu uchádzať o dané miesto. ako píšem, je pre ne zvlášť vhodné.
    korela Nie, nie je. Aj keď musia nájsť v sebe silu rovnajúcu sa a ešte aj vyššiu ako u mužov, pretože sa počas práce nemôžu ani o tú lopatu oprieť.
    Ty máš v sebe stále iba pohľad muža, ešte som od teba nečítala jeden príspevok s troškou empatie pri ženách.
    Aj stavebná ing. veru kopala výkopy v Austrálii okolo 68, nedali jej na výber a nemala tam nikoho. Nakoniec ju "vykúpila" rodina v Európe. Ale netrvalo to krátko.
    jslancik nechápem, čo sa do mňa obúvaš... nemusia nájsť silu, nemusia robiť takú prácu. ak áno, tak je to asi v iných krajinách, kde je to asi štandard, ako aj detská práca a podobne. a tam sú asi vďačné aj za takú možnosť zarobiť si peniaze. na SK a v okolitých krajinách žiadna žena nie je nútená robiť robotu, ktorú robiť nevládze či nechce.
    korela áno, určite ..., všade si bol, všetko videl, druhý Nachtwey.
    buchač korela (Včera 20:59)
    Aj stavebná ing. veru kopala výkopy v Austrálii okolo 68..
    =================
    Parádny argument.

    Nie je rok 68.
    Nie sme v Austrálii.
    Aspoň vidno, že v Austrálii sa neposerkali z nejakej stavebnej ing...
    ..čo by robila na Slovensku ? Žeby v kancli sedela ?
      zbaliť

    Ako zadať inzerát, aby nebol diskriminačný?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.