Zavrieť

Porady

Vyzná sa niekto v tejto výplatnej páske??

Už dlhšiu dobu mám pocit že naša mzdová účtovníčka nieje celkom doma v tom čo robí. S poslednej pásky sa už vôbec nevyznám a netuším ako čo počítala lebo tie sumy mi nijako nesedia a mám pocit že mi na účet poslala menej ako mala. Pozreli by ste sa na to niekto prosím?? Doplním len že poberám daňový bonus na 5 detí a v kolonke benefit tých 100€ je len hodnota môjho benefitu ktorý nedostávame v hotovosti ale poukážkach na 1 rok.
Ďakujem

Ospravedlňujem sa nejak mi to zblblo. Už by to malo byť v poriadku
Naposledy upravil Dr.coldrex : 15.10.18 at 07:42
vvpáska.jpg  
4 komentárov     zbaliť
vicktor Nevidno ziadnu chybu.
bodliak Ani pásku. Skutok sa nestal.
Oliwa Ani výplatu...
veronikasad čo sa ti na tej páske nezdá ? Finančný benefit a príspevok na III. pilier vstupuju do vymeriavacieho základu a nie do čistej mzdy ...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Výpočet je v poriadku

    HM 685,8 - 105,80(odvody, platia sa aj z benefitu a do ZP aj z prísp.DSS) - 71,02 (daň, zdaňuje sa benefit aj DSS) + 107,80 (daňový bonus) = 616,78€

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    ivka70, Dav, Mária27, Dr.coldrex, Mikae, Kabaka123
    6
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Dr.coldrex Aha. No ja som bol v tom že daňový bonus sa počíta do príjmu a nie do mzdy preto mi tie čísla lietali. Rozdiel medzi čistou mzdou a čistým príjmom mi vychádza 113€ čo je ako benefit plus DSS ale tie by mali byť zdanené či?? Som s toho trošku jeleň ale aj tak ďakujem :-)
    veronikasad ano, benefit a DSS je nepeňažný príjem, ktorý len "prebehne" páskou kvoli odvodom a daniam. Nevypláca sa v čistej mzde.
    Dr.coldrex Ďakujem konečne v tom mám jasno. Aspoň si myslím :-)
      zbaliť
    ivka70 15.10.18 06:55 odstránil(a) z Porady

    Vyzná sa niekto v tejto výplatnej páske??

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.