Zavrieť

Porady

prenos danovej povinnosti alebo fakturovanie s DPH

Platitel DPH (A) fakturuje inemu slovenskemu platitelovi DPH (B) montazne prace realizovane v zahranici (PL, CR). Ide o prace ako montovanie haly resp. montaznych liniek. Platitel A fakturuje slovenskemu platitelovi DPH B tieto prace s DPH alebo ide o prenos danovej povinnosti a musi sa zaregistrovat (platitel A) v CR a PL a odviest DPH v tychto krajinach ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    emma2 je offline (nepripojený) emma2

    emma2
    Miesto dodania služby sa určí podľa miesta, kde sa nehnuteľnosť (montážna hala) nachádza, t. j. podľa § 15 ods. 2 zákona o DPH. To sa týka aj montážnych liniek, ak sú súčasťou nehnuteľnosti. Jeden z platiteľov sa musí registrovať v Poľsku a Cesku, je jedno, či platitel A alebo B
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Kája. Pre upresnenie platiteľ A bol povinný sa zaregistrovať v PL, ČR nakoľko nemá na koho preniesť daňovú povinnosť v PL a ČR. Platiteľ B, nie je jasné pre koho uskutočňuje dodávku a preto sa nedá ani vyjadriť či je povinný sa registrovať v PL a ČR.
    ZARA 43 snazila som sa pisat co najzrozumitelnejsie : riesime platitela A, ktory robi prace pre plaitela B - ten kedze robi pre PL a CR by mal by registrovany, je to vacsia firma, ktora ma pod sebou viacerych zivnostnikov, ktori vykonavaju pre tohto slovaka prace. ON - v tomto pripade platitel B fakturuje ceskym a polskym firmam. Tito pre neho pracujuci zivnostbici su v podstate akoby jeho zamestnanci, ale kedze sa chcel vyhnut zamestnavaniu, ma ich ako zivnostnokov. Takto je aj spominany platitel A, ktory navyse ma status platitela DPH. Platitel A je v tomto pripade obycajny robotnik, ktory si fakturuje svoju mzdu vo forme vykonanych montaznych prac, co sa robi bezne. Mna ale zaujima, ci platitel A sa tiez musi registrovat na uzemi CR a PL. Aby plalatitel A nebol dodatocne sankcionovany . Pre nazornost, riesime stale prosim platitela A, platitel B ma v podstate nezaujima, pre neho sa tie prace robia a on je dodavatel prac pre PL a CR firmy. Neviem, to uz vystiznejsie vysvetlit.
    Kája. Stále riešime platiteľa A, ak pracuje v PL a ČR na nehnuteľnostiach, ide o §16 miesto dodania je tam, kde sa nehnuteľnosť nachádza, t.j. ak má na koho preniesť daňovú povinnosť, tak fakturuje bez DPH na odberateľa s DIČ PL a ČR (platiteľ B), ak platiteľ B nie je registrovaný v PL a ČR, tak nemá na koho preniesť daňovú povinnosť tak sa musí registrovať v PL a ČR platiteľ a odberateľovi B bude fakturovať s českou DPH práce na nehnuteľnostiach v ČR alebo s poľskou DPH práce na nehnuteľnostiach v PL. Určite nemôže fakturovať platiteľovi B na jeho IČ DPH SK...........a je jedno či to chce fakturovať so slovenskou DPH alebo ako prenos daňovej povinnosti.
    ZARA 43 dakujem za rady
      zbaliť

    prenos danovej povinnosti alebo fakturovanie s DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.