Zavrieť

Porady

Elektronické doručovanie

Ahojte, prosím Vás, môže doručiť exekútor FO upovedomenie o začatí exekúcie, ktoré ide DVR do elektronickej schránky? Je toto v súlade so zákonom? Elektr. schránka je aktivovaná, ale nepoužívaná, čiže sa o tom nedozvie človek. Vďaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Nielenze moze ,ale musi.
    Ak si clovek aktivoval elektronicku schranku ,aspon raz za cas by ju mal navstivit.
    Tak ako navstevuje svoju fyzicku postovu schranku.
    Naposledy upravil ivka70 : 19.10.18 at 08:29
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    diamonds83 Ďakujem za odpoveď. Takže to, že povinnosť komunikovať majú len PO v tomto prípade neplatí?
    ivka70 To plati naopak, tie musia smerom k statnym uradom komunikovat elektronicky, FO nemusi.

    Ale statne urady maju povinnost komunikovat elektronicky s obcanom, ked ma aktivovanu schranku.
    Tiez som na to prisla nahodou, ked ma upozornili z MU, ze info k dani z nehnutelnosti uz po platnosti mam v schranke - a cakala som na sek - ako kazdy rok.
    diamonds83 A odkedy prosím má aj verejný činiteľ povinnosť komunikovať elektronicky? MYslela som si, že len PO musia. Vedeli by ste ma odkázať na nejaké ustanovenie? Ďakujem.
    ivka70 Neviem, napisali mi to v liste z toho MU, ked, tak pohladam, ale rozhodne to platilo uz v prvej polovici tohto roka.
    ivka70 https://www.slovensko.sk/sk/agendy/a...ladnym-povinno
    Od 1. novembra 2016 platí povinnosť podľa § 17 ods. 1 zákona o e-Governmente – teda všeobecná povinnosť vykonávať verejnú moc elektronicky.
      zbaliť

    Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

    Jarka 1
    Tomu, že sa človek o tom nedozvie, lebo nechodí do elekt. schránky sa môže predísť. Dá sa nastaviť upozornenie cez sms na mobil, ak niečo príde do schránky.

    Len potom treba do tej schránky aj pozrieť. Nie ako klient, ktorého som sa pýtala či už nedostal zúčtovanie zdrav. poistenia. Jáááj, no niečo tam prišlo, tak to bude asi ono. Ja som to nepozrel, len sms mi prišla.
    Žabinka dajú sa nastaviť aj notifikácie do vlastnej emailovej pošty..
    https://www.slovensko.sk/_img/CMS4/N...rirucka_ES.pdf od strany 13..
    Mária27 Ja mám obe - aj email aj sms.

    Jakubec je offline (nepripojený) Jakubec

    Jakubec
    Ak si aktivujes elektronicku schranku na dorucovanie, musia Ti urady posielat veci do elektronickej schranky. Inymi slovami: keby Ti urad poslal spravu (rozhodnutie, vyzvu, vymer, ...) v papierovej forme do postovej schranky a Ty by si ju neprevzal, lebo by si o jej doruceni nevedel, nezacali by ti plynut lehoty, pokial by si mal aktivovanu elektronicku schranku na dorucovanie a urad by do elektronickej schranky nedorucoval.
    diamonds83 ďakujem už tomu rozumiem

    Elektronické doručovanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.