Zavrieť

Porady

Odvolanie voci rozsudku sudu

Mate niekto osobne skusenosti s odvolanim sa voci rozsudku Okresneho sudu na Krajsky sud ? Ake platia pravidla a je nejaky vzor odvolania ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Pravidla platia, v dorucenom rozsudku budes mat termin, dokedy je mozne sa odvolat. Plati sa aj poplatok.

    https://www.najpravo.sk/rady-a-vzory...odvolania.html
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Harvat Odvolanie si posielala na ten isty okresny sud, kde si prehrala ? Myslel som, ze sa to posuva vyssie na Krajsky. Poplatok za sud som neplatil ziadny, tak preco by som mal platit za odvolanie ?
    buchač Harvat (Včera 19:40) Odvolanie si posielala na ten isty okresny sud, kde si prehrala ? Myslel som, ze sa to posuva vyssie na Krajsky. Poplatok za sud som neplatil ziadny, tak preco by som mal platit za odvolanie ?
    ==================

    1. V uvedenom linku je chyba
    2. Odvolanie sa posiela podľa rozhodnutia súdu...ako bolo spomenuté, je to vždy uvedené v rozsudku.
    3. Súdne poplatky sú uvedené v sadzobníku súdnych poplatkov...


    ...a prečo by si nemal platiť ???
    Harvat 1. To mas pravdu, ale vcera bol link este dostupny. Este ze si mi to potvrdil, uz som myslel, ze mam problem s PC
    2. to sa akoze stale bude prejednavat na rovnakom sude ? Kedy sa rozhoduje na Krajskom ?

    ....sudny poplatok som neplatil podla § 4 ods. 2 písm. e/ Zákona o súdnych poplatkoch.
    misoft https://www.slovensko.sk/sk/agendy/agenda/_odvolanie/
    Mária27 Odvolanie sa posiela tomu istému súdu, lebo ti môže vyhovieť aj bez odoslania na vyšší súd.
    ivka70 Link je dostupny
    Harvat Vcera vecer ako potvrdil aj buchac link dostupny nebol. Ako sa teda dostanem na Krajsky sud ?
    Mária27 Ak okresný súd odvolaniu nevyhovie, on ho postúpi na krajský súd. Môžeš sa na okresnom súde informovať - osobne, telefonicky , emailom - kde sa práve spis nachádza.
    Harvat Presne to som potreboval vediet, ze Okresny sud to postupi na Krajsky. Myslel som, ze sam sa mozem obratit na Krajsky.
      zbaliť
    Dobrý deň p. Harvat, ospravedlňujem sa, zdalo sa že ide o odvolanie proti rozhodnutiu krajského súdu.
    Naposledy upravil maťko202 : 21.10.18 at 13:50
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Harvat To. ze som neuviedol neznamena, ze nemam prehlad. Nepytal som sa, ci je pripustne odvolanie, ale ci ma niekto o s o b n e skusenosti s odvolanim sa voci rozsudku Okresneho sudu na Krajsky sud ? Advokatom urcite nemusim byt zastupeny
    anet Harvat, čo konkrétne chceš vedieť? Lebo, ja som odvolanie nepodávala, ale môj ex sa odvoláva a sťažuje opakovane. Kraj rozhodoval cca 8 mes. až 1 rok, podľa toho či chceli aj vyjadrenia.
    Harvat obidvom odporucam najprv si precitat otazku
    anet Ja som si otázku prečítala. Iba neviem, akú odpoveď čakáš. Vzor odvolania nájdeš na nete, pravidlá ... píšeš, že máš prehľad ... súdny poplatok sa pri výživnom neplatí, čo tiež vieš ... je to tvoje právo, tak sa odvolávaj.
    Harvat pytal som sa , ci ma niekto O S O B N U skusenost
    anet Keď mám 4 rozhodnutia súdov, posledné z 8/2018, kým výživné nadobudlo právoplatnosť, mám osobnú skúsenosť? či nie?
    Kabaka123 dobré... anet
    anet Kabaka123, čo povedať. Nesnažím sa bojovať so systémom, už dávno som pochopila, že je to strata životného času a energie. Už sme si niečo preskákali, zvládneme aj zvyšok.
      zbaliť

    Odvolanie voci rozsudku sudu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.