Zavrieť

Porady

diety do zahraničia pre živnostnika pracujuceho na dodavke

som živnostnik niesom platca dph jazdim na dodavke po celej europe pre slovensku firmu som akoby kurier po europe poslu ma do spanielska vykladam v nemecku v nemecku nalozim idem dalej... moja otazka je či mam pravo na diety po zahranici preplacane firmou
Naposledy upravil Pavol Jašurek : 20.10.18 at 15:58
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Keďže nie ste v pracovnom pomere s danou firmou, tak nárok na diéty preplácané uvedenou spoločnosťou Vám nevzniká. Výdavky na stravovanie si však môžte uplatniť až do výšky základnej sadzby stravného pre danú krajinu a tieto sú pre Vás daňovým výdavkom.
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Pavol Jašurek mám so zamestnavateľom zmluvu
    Rastislav Hanczko Tak ste vo firme zamestnaný na PP alebo jej fakturujete za Vaše služby ?
    Pavol Jašurek fakturujem mu svoje služby ale mam s nim podpisanu dohodu ktora ma kryje pri vyplate a jeho napriklad pri tom že ak toho necham zo dňa na den ma nemusi za posledne obdobie vyplatit a dalsie veci su tam...
    Rastislav Hanczko Rozumiem. V takom prípade sa Vás nevzťahujú ustanovenia ZP a platí to, čo som napísal vyššie.
    Pavol Jašurek ďakujem za odpoveď, Pane
    veronikasad Mas s odberatelom zmluvne dohodnuté, ze súčasťou odmeny su aj diéty, ktoré budes fakturovat?
    Pavol Jašurek nie nič sa tam o dietach nepiše
    veronikasad Tak plati co napisal Rasto. Diéty si vyplatis sam sebe a ak si budes pri zdaneni uplatnovat skutocne vydavky, znizis si o ne zaklad dane z podnikania.
    Rastislav Hanczko Prikladám ešte link s jednotlivými sadzbami stravného pre konkrétne krajiny. Pre Nemecko je to 45 € na deň.

    https://www.szcoportal.sk/14/2/2/stravne-v-zahranici/
      zbaliť

    diety do zahraničia pre živnostnika pracujuceho na dodavke

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.