Zavrieť

Porady

Ako to mam riesit - auto do podnikania v Belgicku

Nastupujem od 1.11. do US firmy na slovenske SZCO ako technik pre automatizaciu s pracoviskom v celej EU kde maju zavody.Chcem kupit auto naprevadzku v Belgicku s belgickym cislom kde bude hlavne sidlo,Ako to riesit s cestnou danou a dph za PHM,ked budem platcom DPH.Mozem sa prihlasit na cestnu dan na Slovensku .
V Belgicku budem len ubytovany,tam nema ziadne zastupenie firma.Mna by zaujimalo akurat ako vyuzit belgicke auto na podnikanie na slovenske Sz

CO.Ci je to mozne.Dakujem Ivke za odpoved.
Naposledy upravil sovak : 24.10.18 at 05:56
ivka70 Tvoje hlavne sidlo bude v Belgicku? Lebo ak dodavas ako podnikatel, hlavne sidlo US firmy v EU nema s tebou, tvojou zivnostou a tvojim autom nic spolocne. Odberatela nozes mat kdekolvek. Zaloz si zivnost v Belgicku, ked tsm chces mat hlavne sidlo.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Nie som podnikateľ a ani účtovník...ALE jedno viem určite, že

    Dani z motorových vozidiel podlieha vozidlo (napr. automobil), ktoré sa používa na podnikanie alebo inú samostatnú zárobkovú činnosť a je evidované v Slovenskej republike.

    Zdroj mi ani len nenapadne dávať...Google je (zatiaľ) zadarmo.
    sovak Ja som zase cital,ze po 6 mesiacoch pouzivania v zahranici mu sa prihlasit v v krajine kde ma zamestnanie a prihlasit aj na ich vedencne cislo.
    ivka70 Ty nemas zamestnanie - neplet si pojmy, ty budes SZCO a budes svoj vykon fakturovat.

    Ako to mam riesit - auto do podnikania v Belgicku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.