Zavrieť

Porady

Zazimovanie oleandra

Prosím Vás chcem sa spýtať ako najlepšie zazimovať oleander. V jednom článku som sa dočítala, že môže mať teplotu od 5 do - 15 a v druhom, že teplota má byť od 5 do + 15. Môžem ich dať do nevykurovaného skleníka, kde teplota je v zime pri mrazoch okolo 0 max do -5. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    EKO-HAUS ďakujem
    Oliwa Neskúsiš, nevieš. Ide o to, či Ti nebude za ním/nimi ľúto, ak oň/o ne prídeš...
    Oliwa Ivka70 - teoreticky možno, prakticky nie.
      zbaliť

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Urcite nevydrzi minus 15. Aj v tom skleniku ak udru mrazy, bude menej nez -5.
    Ak inu moznost nemas, tak do sklenika s nim. Je v kvetinaci?
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Oliwa Ak bude menej než -5, tak to bude v pohode.
    Horšie bude, ak to bude viac ako -5, či?
    vicktor Co sa vyskieras? Ak bude teplota mensia / nizsia nez -5, to bude pre rastlinu horsie, nieze v pohode. A naopak.
    Pozri sa ako vyzera teplomer. Klasicky s "ciselnou osou", nie digi.
    Oliwa vicktor (Dnes 10:59) Co sa vyskieras? Ak bude teplota mensia / nizsia nez -5, to bude pre rastlinu horsie, nieze v pohode. A naopak.
    Pozri sa ako vyzera teplomer. Klasicky s "ciselnou osou", nie digi.
    -----------------------------------
    Menej než -5 je -4, -3, -2, -1 až 0 stupňov Celzia - bod mrazu. Takže pre oleandre v pohode.
    Od -6, -7, -8 atď. teplota predsa klesá, viac mrzne...
    Ale ako myslíš...
    vicktor Oliwa: "Menej než -5 je -4" Chodila si do skoly???
    EKO-HAUS Áno je v kvetináči. A keby som ho v tom skleníku zabalila napr. do nejakej textílie?
      zbaliť

    Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

    Oliwa
    Ja sa roky riadim tým, že majú byť v miestnosti do -5 stupňov.
    Kedysi zimovali v pivnici /s oknom/, ale keďže sú veľké a po schodoch s tým bývala oštara - tak ostatné roky zimujú v garáži /zateplená a s prísunom denného svetla/ - a v pohode. V nevykurovanom skleníku bude počas zimných mrazov určite chladnejšie ako -5 a -15 asi ťažko prežijú. Ak nemáte pivnicu či garáž, tak by som ich dala niekde do domu - na čo najchladnejšie miesto s aspoň trochou svetla.
    Naposledy upravil Oliwa : 24.10.18 at 12:13

    Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

    Jarka 1
    sused ich zimuje v tmavej, nevykurovanej garáži ... máva ich pri plote a každý rok kvitnú ... asi ani to svetlo tak veľmi nepotrebujú

    Valcake je offline (nepripojený) Valcake

    Valcake
    Oleandre rôznych farieb prezimovávam v tmavej pivnici bez okien. Prežívajú takto roky a na jar ich vynesieme bez ujmy. Nepolievam, iba skontrolujem vlhkosť. Nesmú vyschnúť a už vôbec nie preliať. Svetlo nepotrebujú, vydržia v pohode do -5°C.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.