Zavrieť

Porady

Je lacnejšie stavebné sporenie zrušiť alebo platiť ročné poplatky?

Ahojte,

v decembri 2017 som uzavrel stavebné sporenie. Ako to teraz vidím, keď nastanú zmeny od 1. 1. 2019, sa mi stavebné neoplatí. Je pre mňa lacnejšie nevkladať naňho peniaze a mať tam financie len na poplatky alebo ho rovno zrušiť?

Ďakujem
Mila123 poplatky za zrušenie budú vysoké... a keď si niečo vložil, pripísala sa ti ŠP popýtaj sa, či ju nebudeš musieť vrátiť, pretože sporenie je krátkotrvajúce
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    keď už si založil - tak to aj využi! aj tú prémiu nech dostaneš. tvoja zmluva je uzatvorená podľa terajších podmienok, zmeny budú až v budúcom roku. ... dobre si pozri sadzobník poplatkov, prípadne sa poraď s tým, čo ti založil.
    Letko Ale tak toľko peňazí ročne bokom nebudem mať, aby som dostal maximálnu, veď to je až 2 800 €, pričom pre rok 2018 je to necelých 1 400 €. Budem musieť ísť do stavebnej sporiteľne.
    Katy a R nikde nie je písané - že musíš vkladať na plnú ŠP ... však pozri tie poplatky a zváž podľa svojich možností Keď aj nič nevložíš, nezaplatíš toľko na poplatkoch za 5 rokov - ako teraz za zrušenie. a už len voľačo sem-tam vložíš a pár euri získaš? či?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Pockaj do budúceho roku, podla linku ktory prilozil buchac, bude v budúcom roku moznost pár mesiacov zrušiť zmluvu bez poplatkov.

    Inak záleží od toho, kedy zmluva bola uzatvorená a kolko je na nej nasporene. Pre mna osobne aj napriek vysokym poplatkom je to stále najvýhodnejší a najdostupnejši sposob sporenia. Zmluvu mam uz po viazanosti a mozem ju v pripade potreby kedykoľvek zrušiť bez poplatkov. Urok je vyssi ako v ktorejkolvek inej banke, ale ten plati len pre staré zmluvy.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač Možno na sporenie ešte ako tak...ja som otočil 2x.
    Ale potom som vzal hypo...kúúúa, to bol už iný level splácania.
    Takže som prefinancoval...
    PSS doba splácania 20 rokov po XXX éčky.
    Mojej banke splatím za 10 rokov po YXX éčiek...kde je suma ešte o trochu nižšia.
    Oplatilo sa mi to aj napriek tomu, že pokuta bola cca 1600 €.
    veronikasad Nezakladala som SS kvoli úveru, nepotrebujem ho. Bolo to šetrenie na dôchodok v čase, keď to bolo ešte výhodné. Už nevkladám.
    buchač Šak ani ja...zo začiatku to bolo fasa sporenie.

    ...a ten úver ?
    Holt...jeden mieni a druhý mení...
      zbaliť

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Zruš to ... Z R U Š !!!
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Katy a R ďuri - zlož si klapky z očí - a pozri si sadzobník poplatkov, že čo mu vlastne radíš! (a tiež - zmluva je založená vlani!)
    buchač Katy...mám sa rozpísať alebo berieš môj názor aj bez tej realizácie ?

    Zatiaľ len toto
    https://www.investujeme.sk/clanky/st...zasadne-zmeny/
    vicktor to bude platit aj pre starsie zmluvy uzavrete za inych podmienok?
    Ja som otocil 2x, pricom druhykrat som skoncil v r. 2015 a uz vtedy to bolo na hrane - poplatky vzali polovicu premie
      zbaliť

    Je lacnejšie stavebné sporenie zrušiť alebo platiť ročné poplatky?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.