Zavrieť

Porady

acer switsch e10 nereaguje usb port

Zdravím, potrebujem poradiť. Neviem čo sa stalo, z ničoho nič mi prestala reagovať myš, klávesnica a usb port na notbooku Acer switsch e10. Neviete čo môže byť za tým? Prečistila som dotykové kontakty a nič. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Pozdieť do Správcu zariadení, či tam nevyskočil žltý trojuholník - to by značilo problémy.
    Neuvedený OS - pokiaľ je to však W10 a sú aktivované aktualizácie aj ovládačov - mám podozrenie na to, že M$ tam natlačil svoje ovládače (oni "vedia najlepšie", čo je "dobré"), ktoré nepracujú správne, resp. nepracujú.
    Potom potrebný ovládač vyhľadať tu:
    https://www.acer.com/ac/cs/CZ/content/support
    stiahnuť a uložiť u seba, cez Správcu zariadení u daného zariadenia (asi to bude USB Hub) dať Aktualizovať ovládač (pri výbere vybrať ten stiahnutý) a aktualizovať.
    Ale u tohto hybridu tablet/laptop - v tej podpore budeš musieť zadať SN zariadenia, aby našlo tie správne ovládače.
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    martuli Ďakujem, aktualizácie už dosť dlho nefungujú, nakoľko nemám voľné miesto v pc, neviem ktoré nepotrebné aplikácie môžem odinštalovať, aby sa uvoľnil priestor pre aktualizáciu.
    misoft Najskôr skús vstavanú funkciu "Čistenie disku". Niečo vyčistí.
    martuli Toto je nonsens, defragmentáciu disku mi nepustí, jedná sa o win 10, čo som mohla som odinštalovala, stále mám nedostatok pamäte. Mám tam len win 10 žiadne iné aplikácie a zaberá to nejakých 28GB
    martuli a čo je nahoršie nedá sa nastaviť ani bod obnovy, ak by som to pokašľala s nejakými odstránenými súbormi
    martuli a ide do servisu, po aktualizácii to nevie rozchodiť. Vypisuje mi restart, napíše acer a dosť.
    martuli asi ho šmarím do obchodu, je v záruke ešte
    misoft Ja by som navrhoval - zachrániť svoje dáta a vykonať novú inštaláciu. Lenže - táto hračka s eMMC úložiskom (píšu 64GB) je pre Win10 absolútne nevhodná.
    Samotné Win10 niekedy zoberú (oficiálne) 20GB, potom prídu aktualizácie - zoberú od 1-5GB, pri aktualizácii potrebuje ďalších 15-20GB (vytvára zálohu predchádzajúcej verzie. K tomu pripočítať vlastné programy a aplikácie, svoje uložené súbory a dáta - a odrazu je voľných len 5-2GB!
    Defragmentáciu na to ani nepoužívaj - je to podobné USB kľúču, alebo SSD a tam defragmentovať netreba.
    Skúš ešte raz čistenie disku, ale ešte aktivuj voľbu Čistenie systémových súborov.
    Možno by tam uvoľnilo práve predchádzajúce pozostatky aktualizácii (a teda i už neplatnú zálohu OS pred aktualizáciami) - často sa tak dá uvoľniť od 10-15GB.
    Inak - ja takéto "srandy" volám prerastený tablet, alebo nedorastený notebook.
    martuli Ďakujem za pomoc, uznali chybu, odišla doska.
      zbaliť
    martuli Ďakujem, som teraz mimo domu, ale vyskúšam
    martuli vyzerá, že usb je ok

    acer switsch e10 nereaguje usb port

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.