Zavrieť

Porady

Pracovná zmluva vs praca cez sviatky

Zdravim. Má podpísanú pracovnú zmluvu v ktorej stojí že dohodnutá mzda zahŕňa priadnu prácu nadčas počas víkendov a sviatkov. V prípade že je štátny sviatok tak do prace musíme prísť avšak zamestnávateľ si neželá aby sme sa zaregistrovali v systéme dochádzky - cize oficiálne tam nie sme a môžeme si zobrať v iný deň voľno. Je to ok takto ? Však cez prácu cez statny či iný sviatok je navýšená mzda a mne to príde že zamestnávateľ sa tým že sa nemáme zaregistrovať v systéme a zobrať si náhradné voľno len vyhýba povinnosti nám zaplatiť viac za pravú cez sviatok. Je to tak či tým že som podpísala zmluvu pracovnú kde to je napísané ako som písala vyššie tak som s tým vlastne súhlasila a teraz mám držať ústa a krok??? Vďaka za nazor a radu čo s tým .z
veronikasad V akej oblasti pracujes?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Neregistrovanie dochadzky je obchadzanim zakona.

    Avsak ak si za pracu vo sviatok beriete nahradne volno, narok na priplatok za pracu vo sviatok nie je. Cize on neprichadzate, kedze vam nepatri.
    Nevidim preto ani dovod zo strany zamestnavatela neevidovat tento den v dochadzke.

    zze/2001-311/122/2
    stastlivka Vďaka za vysvetlenie.

    Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

    Jarka 1
    ... zamestnávateľ si neželá aby sme sa zaregistrovali v systéme dochádzky - cize oficiálne tam nie sme ...

    Tak premýšľam, že čo ak nebodaj bude pracovný úraz ... však tam oficiálne ani nie ste

    Pracovná zmluva vs praca cez sviatky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.