Zavrieť

Porady

Odchodné

Dobrý deň, mám otázočku ohľadom odchodného. Zam-covi vznikol nárok na dôchodok v 09/2017, v 03/2018 bol ukončený PP a zam-ec bol preložený do druhej spoločnosti od 04/2018 a ku 12/2018 ukončuje pracovný pomer s tým, že chce odísť do starobného dôchodcu. Môžem vyplatiť odchodné?
Ďakujem pekne za odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Ivula podmienka požiadania je splnená - vlastne požiadal už v septembri o dôchodok, iba mi nie je jasné to prvé skončenie pracovného pomeru, nakoľko sa už jedná o druhé skončenie od vzniku nároku na dôchodok, aj keď pri prvom skončení neodišiel do dôchodku
    ivka70 a vyplatila mu prva spolocnost odchodne? islo o prechod prav a povinnosti medzi spolocnostami? ako bol ukonceny PP v prvej spolocnosti?
    Ivula nie nevyplatila odchodné, neišlo o prechod práv iba zam-cov ukončili pracovné pomery a uzatvorili u nás nové pracovné zmluvy - pomery. To presne neviem ako či dohoda, tam som mzdy nerobila, ale viem, že nebolo vyplatené. áno PP bol ukončený
    Tweety Keďže odchádza do dôchodku, Vyplatíš odchodné.
    Ivula Ďakujem pekne za odpoveď
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.