Zavrieť

Porady

Nehnuteľnosť s vecným bremenom v exekúcií

Dobrý deň, mám možnosť kúpiť nehnuteľnosť s vecným bremenom s doživotným užívaním. Majiteľ má veľké dlžoby. Na nehnuteľnosť je uvalená exekúcia. Vecné bremeno je na jeho brata. Prechádza aj v tomto prípade vecné bremeno na nového majiteľa? Dá sa vecné bremeno nejako zrušiť? Ďakujem veľmi pekne.
11 komentárov     zbaliť
Oliwa Poobzeraj sa radšej po inej nehnuteľnosti - bez vecného bremena.
JanulkaJa123 Ďakujem :-)
vicktor Chces tam byvat? Nekupuj.
Alebo len ako vyhodna kupa a vyckat ze sa po par rokoch pominie? Treba zvazit, ta cena by musela byt ozaj nizka.
Ale neviem ci mu musis zabezpecit kompletny servis - elektrinu, kurenie, ... alebo nech si to plati sam.
JanulkaJa123 Ďakujem veľmi pekne. Chcela som ako investíciu. Realiťačka tvrdila, že sa vecné bremeno určite dá zrušiť. Mne sa to hneď nezdalo.
korela Niektorí realiťáci toho narozprávajú, pritom mnohí nevedia ani čo predávajú.
"Určite sa dá zrušiť" ..., to musí žiť riadne mimo dnešných dní.
korela Na nešťastí druhého si svoje nepostavíš.
buchač korela (Dnes 21:42) Na nešťastí druhého si svoje nepostavíš.
=================

Exekúcie nevznikajú len tak, z ničoho nič.
Ja by som inak povedal, v súvislosti s majiteľom nehnuteľnosti a jeho (veľkými) dlžobami.

" Vyskakuj do výšky svojho platu..."
JanulkaJa123 ???
JanulkaJa123 :-)
korela buchač, ešte si nepočul o všetkých dnešných možných hnusných dg, ktoré ruinujú celé rodiny. Máš to ty šťastie.
Nehovoriac o zmene charakterov ľudí a pod.
Za nešťastím sa skrýva ďalšie, do takého domu by ma nikto nedostal, ani by som sa na neho nikdy neulakomila, lebo ...
buchač korela (Dnes 18:29) buchač, ešte si nepočul o všetkých dnešných možných hnusných dg, ktoré ruinujú celé rodiny. Máš to ty šťastie.
==================
AMEN !!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    bohužiaľ prechádza - so zrušením musí vecné bremeno súhlasiť - viaže sa totižto na nehnuteľnosť a nie vlastníka nehnuteľnosti

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Takú nehnuteľnosť môžeš kúpiť veľmi lacno, lebo bremenom sa rapídne znižuje jej hodnota. Môžeš to brať ako investíciu.
    Potom treba zistiť, ako vzniklo bremeno a aké má oprávnený práva. Ak totiž nie je dohodnuté inak, je ten, kto je na základe práva zodpovedajúceho vecnému bremenu oprávnený užívať cudziu vec, povinný znášať primerane náklady na jej zachovanie a opravy. Také náklady sa mu nemusia vyplatiť a dohodnete sa napr. na jednorazovom vyrovnaní.
    Potom treba skúmať možnosti zániku VB, najmä podľa druhu nehnuteľnosti a spôsobu jej užívania.
    Nakoniec, ak by si nehnuteľnosť potreboval pre seba, mohol by si nájsť a hradiť pre neho primeraný nájom ako odplatu.

    Nehnuteľnosť s vecným bremenom v exekúcií

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.