Zavrieť

Porady

Materska dovolenka-narok

Ahojte, chcem sa poradit/opytat. Ak som zamestankyna a mam zmluvu na dobu urcitu (do Aprila) a medzicasom otehotniem,mam potom narok na matersku dovolenku a v akom rozsahu? Ak by som sla na matersku pred skoncenim zmluvy ako sa to potom riesi? Pripadne ak by som bola este v praci a skonci mi zmluva, jednoducho skoncim a budem v podstate nezamestanana? Poradte prosim, dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Ak budeš v čase skončenia PP už tehotná - tak pre teba platí 8 mesačná ochranná lehota. Ak sa aj nezamestnáš, budeš mať nárok na materské z tohto PP - ak samozrejme splníš základnú podmienku - 270 dní poistenia za posledné 2 roky pred pôrodom. Ak už aspoň 3-4 mesiace tvoj PP trvá, tak by si to mala mať splnené
    Ak nastúpiš na materskú počas trvania zmluvy - tvoj PP skončí tak, ako je v zmluve. Ak sa so zamestnávateľom nedohodneš na predĺžení
    anapurna Dakujem Som zamestnana uz skoro 7 mesiacov, tak by to malo byt ok. Nikdy som na materskej nebola, tak nemam ziadne skusenosti. Az teraz som sa docitala, ze matersku vlastne vyplaca soc. poist. a nie zamestnavatel. Celkovo ostatne podmienky splnam, tak sa mi ulavilo Dakujem za objasnenie

    Materska dovolenka-narok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.