Zavrieť

Porady

cesnak nám už vyšiel?

Sadili sme cesnak 15.10.2018 a už nám vyrástol asi 8 cm.Čo máme robiť? Ja by som chcela výhonky ostrihať a keď teraz bude zima prikryť čečinou. Je to zlý nápad? Asi aj tak z toho nič nebude::Ďakuje Janka
Naposledy upravil nagyova2 : 11.11.18 at 18:49 Dôvod: Názov otázky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    JE TO ZLÝ nápad. Najlepšie je nerobiť nič, ešte prezraď ako hlboko je v zemi. cesnak, cibuľa a pór sú cibuľoviny, tým bežný mráz neškodí, tie lístky síce trocha omrznú takže budú na jar ich konce trocha ožltnuté ale to nemôže vadiť (Ak sa na jar skrúti zošúverí zožltne je to na 80% viróza). Mňa by skôr trápilo či bol cesnak originál sadivo, lebo 50- 70 % cesnaku na Slovensku má vírus OYDV (teda po slovensky vírus žltého zakrpatenia cibule). pokiaľ je sadený menej ako 5 cm tak ho treba prihrnúť.
    pavol54 konečne sme včera zasadili cesnak, taká suchota že sme po oraní museli zavlažovať, kombinátorovať, až potom sadiť.

    Lifelike je offline (nepripojený) Lifelike

    Lifelike
    Nestrihať nič. Poradí si sám, byť dostatočne hlboko 8-10 cm. Ja ho neprikrývam ničím.
    Ešte som nesadila. Práve dnes večer som ho naložila do roztoku Sulky a sadiť budem asi zajtra alebo pozajtra. Cesnak sadím z toho, čo som mala naposledy. Dostala som ho od kolegu. Ten cesnak má krásne veľké strúčiky.
    ivka70 12.11.18 13:40 odstránil(a) z Porady

    cesnak nám už vyšiel?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.