Zavrieť

Porady

Bezdomovec a zivnost

Moze mat zivnost v stavebnictve clovek,ktory ma trvaly pobyt na mestskom urade?Kamarad tvrdi ze ma zivnost,vraj zamestnava ludi a prepoziciava inym stavebnym firmam,Od nich ma peniaze na vyplacanie miezd.Hladam robotu,ale toto sa mi nezda.Ved je fakticky bezdomovec. Je to mozne?Ma pravdu?Nechcem naletiet.Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Zadaj meno kamaráta tu: https://www.google.com/url?sa=t&rct=...kbXAo4g9lldqFu
    a hneď vieš, či má živnosť.
    pavol54 len sa dozvieš aké meno a priezvisko v ktorom kraji a okrese má živnosť dosť málo na to, či je to tá osoba čo býva na mestskom úrade

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    nie len živnosť ale aj S.r.o. môže mať založenú, byť v nej spoločníkom a konateľom.

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    Na živnostenský úrad musí tento bezdomovec pri zakladaní živnosti predložiť súhlas majiteľa nehnuteľnosti na vykonávanie živnosti alebo sídla obchodnej spoločnosti v jeho objekte a nájomnú zmluvu. Ak mu takýto dokument mestský úrad vydá tak podľa môjho názoru to nie je problém.
    misoft Vari naozaj? Súhlas majiteľa nehnuteľnosti? Môže byť živnosť, kde nepotrebuješ nejaký súhlas.
    https://www.podnikajte.sk/start-podn...sti-2018.xhtml
    veronikasad Nedočítal si do konca

    Aké prílohy je potrebné priložiť k ohláseniu živnosti v roku 2018

    Fyzická osoba prikladá k ohláseniu živnosti v nasledujúcich situáciách tieto prílohy:

    v prípade ohlasovania remeselnej alebo viazanej živnosti – doklad preukazujúci odbornú spôsobilosť žiadateľa alebo jeho zodpovedného zástupcu (ak žiadateľ sám nespĺňa odbornú spôsobilosť),
    ak sa ustanovuje zodpovedný zástupca – súhlas zodpovedného zástupcu s ustanovením do funkcie zodpovedného zástupcu s jeho podpisom (pri osobnom ohlásení živnosti je súčasťou formuláru, pri elektronickom ohlásení živnosti sa dá z formuláru vygenerovať a priložiť k žiadosti),
    ak je adresa miesta podnikania odlišná od miesta bydliska – doklad preukazujúci oprávnenie užívať nehnuteľnosť (súhlas vlastníka nehnuteľnosti, nájomná zmluva alebo list vlastníctva k nehnuteľnosti),
    ak za žiadateľa podáva ohlásenie živnosti iná osoba – splnomocnenie na zastupovanie v konaní pred jednotným kontaktným miestom s úradne osvedčeným podpisom.

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    a keď sa nahlási na mestskom alebo obecnom úrade ako na svojej adrese počas živnosti?
    pavol54 teoreticky a z čoho podniká? Ak nemá na bývanie
    kopretinka keď nemáš TP v OP,to neznamená,že nemáš na bývanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.