Zavrieť

Porady

Schôdza vlastníkov - finančný postih za neúčasť

Dobrý deň,

vo vchode máme vyvesený oznam o plánovanej schôdzi, štandardné informácie, kedy, kde, program...

na konci oznamu je uvedené:

_______________________________
Účasť vlastníkov bytov je povinná


Neprítomnosť sa dá ospravedlniť len splnomocenstvom (nemusí byť overené)
Ak nebudeme uznášaniaschopní, budeme musieť pristúpiť k finančným sankciám vlastníkov bytov, ktorí sa nezúčastnili na zhromaždení.

Podrobnosti o novele zákona budú vysvetlené na zhromaždení.
__________________________________________________ _____

Je takýto postup v súlade so zákonom?

Ďakujem za odpovede
buchač Hehehe....ja síce chodím na stretnutia...ale chcel by som vidieť toho frajera, čo by mi dal finančnú pokutu za neúčasť.

Ak to napísal ZVB, tak by som okamžite inicioval jeho zrušenie...
Lebo ak nepozná zákony, tak potom čo vymýšľa v iných okolnostiach ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Nie, nie je. SVB nema pravomoc davat financne sankcie majitelom bytov za neucast na schodzi. Ani keby to na schodzi odhlasovali, tak to nebude v sulade s pravom.
    Ucast na schodzi je ich pravo, nie povinnost.
    Aj ked by sa na sprave svojho majetku mali podielat aktivne, ale rozhodnutie je na nich.
    Len tak mimochodom, splnomocnenie na schodzu musi obsahovat poverenie ako ma splnomocneny hlasovat a musi byt overene, inak je neplatne.
    Naposledy upravil ivka70 : 20.11.18 at 11:57
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    vicktor Overene? Chodieval som rodicom vyberat na urad volicske preukazy s neoverenym splnomocnenim a myslim ze to je zavaznejsi ukon ako postavanie na chodbe.
    ivka70 Tam je stanovene v zakone, kto moze volicske preukazy prebrat ... dieta rodicom moze aj bez splnomocnenia ... keby si bol vzdialeny pribuzny alebo cudzi, tak jedine s overenym splnomocnenim ....
    a pre domove schodze je to stanovene tiez .... zasa inak
    mackoivan Členovia SVB majú povinnosť zúčastňovať sa zhromaždení.. zákon nerieši vymoženosť tejto povinnosti.
    ivka70 vymoženosť ci vymožitelnosť?
    mackoivan Mobil mi to prepísal... máš pravdu ...ale s tou jednou so základných povinností členov SVB nie.
    vicktor Nesplnenie povinnosti je nejako sankcionovane?
    Semetrika1 Odpoveď je presná. Vlastníci sa naozaj nemôžu dohodnúť na žiadnej pokute, ktorá nie je stanovená v nejakom právnom predpise.
    Dodkoo Splnomocnenie môže byť aj dlhodobejšie nie len na konkrétne hlasovanie.
    Súčasťou plnomocenstva musí byť aj príkaz, ako má splnomocnenec hlasovať pri konkrétnych otázkach, ak nejde o plnomocenstvo na konanie v celom rozsahu práv a povinností vlastníka bytu alebo nebytového priestoru v dome.
    https://www.slov-lex.sk/pravne-predp...af-14a.odsek-4
      zbaliť

    Schôdza vlastníkov - finančný postih za neúčasť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.