Zavrieť

Porady

Dedičské konanie

Chcel by som sa spýtať či je nejaká možnosť urýchliť dedičské konanie.Po svokre sa dedí byt a našiel sa kupujúci,ktorý nechce čakať.,keď niekedy trvá dedičské konanie 3-4 mesiace.Sú z toho aj nejaké poplatky?
4 komentárov     zbaliť
misoft Urýchliť? Záleží na advokátovi, ktorý toto má na starosti. V tomto je on pánom, kedy určí termín....
Tweety Duški, nie advokát ale notár.
misoft Ale všetci majú asi Dankov titul - nie?
Tweety Majú, majú a nerobia to isté.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Civilný mimosporový poriadok

    § 201
    Dedičia môžu veci patriace do dedičstva počas konania scudziť alebo urobiť iné opatrenia presahujúce rámec obvyklého hospodárenia len so súhlasom súdu.

    https://www.slov-lex.sk/pravne-predp...5/161/20160701

    Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

    Jarka 1
    Myslím, že sa to dá riešiť zmluvou o budúcej zmluve. 3 -4 mesiace ešte dobrý čas ... v Blave čakali 8 mesiacov

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Podľa mňa by sa dal byt predať aj pred ukončením DK - asi sa pýtaš za manželku - Ona sa stala majiteľkou bytu už dňom úmrtia matky. len neviem, či nájdete kupca (kým to nie je zapísané v katastri) ... alebo potom riešiť zmluvou o budúcej zmluve...?
    Ale zase - neverím že až toľko to trvá (alebo kedy -ako?). ja som bola na DK mesiac od úmrtia . A ak nie sú žiadne problémy okolo majetku, všetko na DK bude jasné - bude to aj právoplatné. Treba hneď zaplatiť aj súdny poplatok (šek mi prišiel poštou). asi za 3 dni po úhrade už to bolo aj na katasterportáli

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.